cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

Dzień Taty (23.06.2020)

  1. Wiersz Marzeny Szczepańskie”Chce być taki jak tata”

Chcę być taki, jak tata

Chcę być silny, jak mój tata.
Nie bać się starszego brata.
Chcę być duży i odważny.
Być dla wszystkich bardzo ważny.
Umieć młotkiem przybić gwóźdź.
Sam na ryby z tatą pójść.
Pomóc tacie krawat wiązać.
I na siostrę się nie dąsać.
Kiedy auto się zepsuje,
Tata zawsze zreperuje.
Chcę jak tata wszystko umieć.
Dużo wiedzieć i rozumieć.

2. Domowe zabawy

„Wszystko, co widzę”
Rodzic prosi dziecko, aby rozejrzało się po pokoju lub mieszkaniu i wymieniło wszystkie przedmioty o podanej przez niego cesze, np. czerwone, miękkie, drewniane itp.  Zróbcie zawody – kto znajdzie więcej rzeczy!

„Grotołaz”
Kilka krzeseł lub stołków i koc. rodzic ustawia  krzesła w niewielkiej odległości od siebie i przykrywa kocem. Zachęca dziecko do zabawy w grotołaza – przejścia przez tunel pod krzesłami.
Można utrudnić zabawę – poprosić, by dziecko naprzemiennie przechodziło pod jednym krzesłem i po kolejnym krześle (raz dołem, raz górą).

„Memory geometryczne”
Kolorowy papier, nożyczki, klej i kilka kartek z bloku technicznego. Wspólnie z dzieckiem Rodzic wyina z kolorowego papieru 2 zestawy figur, np. po 2 czerwone i zielone kółka, po 2 niebieskie
i żółte kwadraty, po 2 czerwone i zielone prostokąty, po 2 niebieskie i żółte trójkąty. Liczba figur zależy od możliwości dziecka, ważne, żeby były po dwie identyczne pod względem kształtu i koloru
figury. Przecinamy kartki z bloku technicznego na pół lub na 4 części i na każdym kartoniku naklejamy po jednej figurze. Rodzic prosi dziecko, aby ułożyło kartoniki figurami do dołu, a następnie kolejno losuje po 2 kartoniki tak, aby znaleźć parę figur.

„Kolorowe cienie”
Kartki, kredki, niewielką figurkę (lub kilka figurek) i lampkę. Rodzic ustawia figurkę na krawędzi kartki. Włącza lampkę i kieruje  światło tak, aby cień figurki padał na kartkę. Rodzic prosi dziecko, aby odrysowało cień figurki, a następnie dowolnie go pokolorowało.

3. Piosenka „Daj mi rękę Tato”

https://www.youtube.com/watch?v=ZxgFEtsfIBs

4. Portret Taty

Narysuj portret Taty, wytnij ramkę z kolorowego papieru, naklej na gotowy obrazek i ozdób wg własnego pomysłu. Następnie daj Tacie w prezencie razem z dwoma buziakami i trzema przytulakami. 🙂

Życzymy udanego dnia Taty!