cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

Witajcie wakacje(26.06.2020)

1. „Zgadnij, o czym myślę”
– zaproś dziecko do zabawy w odgadywanie przedmiotu. Pomyśl o jakimś przedmiocie, który jest w Waszym domu, i poproś dziecko o zadawanie pytań, które pomogą mu odgadnąć, o jaki przedmiot chodzi. W trudniejszym wariancie możesz poprosić o takie formułowanie pytań, żeby odpowiedź mogła brzmieć wyłącznie „tak” lub „nie”, np. „Czy ten przedmiot jest w kuchni?”, „Czy ten przedmiot jest zielony / miękki / duży?” itp. Gdy dziecko rozwiąże zagadkę, zamieńcie się rolami.

2. „Kolorowy chodnik”
– przygotuj kolorowe kredy i wyjdź z dzieckiem na spacer. Znajdźcie miejsce, w którym można pokolorować chodnik. Zachęć dziecko do rysowania i kolorowania dużych elementów, np. kwiatów, zwierząt, pojazdów.

3. „Kolaż”
– przygotuj kilka gazetek reklamowych, nożyczki, klej i arkusz papieru. Poproś dziecko, aby przygotowało kolaż z elementów wyciętych z gazetek, np. „Moje wakacyjne plany”, „Wymarzony Dzień Dziecka”, „Podróż dookoła świata” itp. Starszym dzieciom możesz napisać na arkuszu wybrane, rozpoznawane przez nie litery, i poprosić, aby wycięły i nakleiły obok liter obrazki przedmiotów, których nazwy zaczynają się daną głoską (lub mają tę głoskę w dowolnym miejscu w swojej nazwie)

4. Zabawa ruchowa-Spoko loko. 

https://www.youtube.com/watch?v=MG6iPAU2b0I&feature=youtu.be&fbclid=IwAR1zheA3kuclflqrkEjX7j4Uyk6en97VL1IGUhbJ–APmSsBEnj1xi9Tceo

5. Karty pracy do wykonania