Grupa IV
Święto chłopców:)

29 września, czyli w przeddzień Dnia Chłopaka, za sprawą rodziców, nasze dziewczynki po wyśpiewaniu radosnego 100 lat! wręczyły swoim kolegom upominki. I choć nasze dzieci dotychczas nie znały tego święta (lub zwyczajnie nie pamiętały), to chętnie wzięły udział w jego obchodach:)
Po południu udaliśmy się do naszego "przedszkolnego kina" na film animowany pt. " Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski". Oczywiście nie obyło się bez popcornu.

Więcej…
 
Nowy rok przedszkolny 2017/18

W tym roku pracujemy w składzie:
Marta Romanik - nauczyciel
Łukasz Wojciechowski - nauczyciel
p. Jadwiga Bazydło - pomoc nauczyciela

 
Świętujemy urodzinki

8 września nasza koleżanka Julka obchodziła swoje 4 urodzinki:) Z tej okazji jej głowę przyozdobiliśmy okolicznościową koroną, wyśpiewaliśmy "STO LAT" oraz złożyliśmy serdeczne życzenia:) Za sprawą Jubilatki i jej mamy, wspólny czas świętowania upłynął nam słodko i radośnie - po słodkim poczęstunku wspólnie bawiliśmy się przy muzyce i zabawkami.

Więcej…
 
Pożegnania czas...

22 czerwca pożegnaliśmy nasze pięciolatki. Po wspólnie przepracowanym roku przyszedł czas na zasłużony odpoczynek. Znaczna część naszej grupy tego dnia przy śpiewie piosenek, z wierszem na ustach rozstała się z murami, kolegami i nauczycielami, by rozpocząć naukę w szkole podstawowej. Życzymy udanych wakacji: słonecznych, bezpiecznych i pełnych wrażeń.

Więcej…
 
Świetowanie w rodzinnym gronie.

26 maja 2017r. obchodziliśmy w naszej grupie Święto Rodziny.  
Po krótkim wstępie, który przygotowały dzieci nastąpił nieoczekiwany zwrot akcji. Zebrani tego dnia w naszej sali rodzice zostali rozdzieleni i na każdą z grup czekały oddzielne zadania. Tatusiowie mając przygotowane wcześniej produkty oraz przepis - stanęli przed zadaniem przygotowania bananowo - czekoladowych babeczek. Mamusie natomiast wraz z dzieciakami udały się do innej sali, gdzie miały za zadanie stworzyć portret szczęśliwej rodziny.  
Zadania zostały zrealizowane błyskawicznie i prezentowały się przepięknie i bardzo smakowicie. Nie był to jednak koniec atrakcji tego dnia. Tatusiowie, którzy nie uczestniczyli w tworzeniu portretów rodzinnych mieli za zadanie rozpoznać, która praca została wykonana przez członków ich rodzin:) Prawie wszyscy bezbłędnie rozpoznali je, za co zebrali gromkie brawa:) Później były jeszcze zabawy z chustą animacyjną oraz poczęstunek, który pomogli przygotować rodzice:) Dzieci i mamy degustowały pachnące muffinki, a tatusiowie... chyba też:)
Dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólnie spędzony czas:)

Więcej…
 
Teatralny maj

W maju nasze pięciolatki aż dwukrotnie odwiedzały Centrum Kultury przy ul. Sadowej w Łomży. Powód był jeden: przedstawienia teatralne. Pierwsze z nich o małym - wielkim odkrywcy, który odkrył swoją wyobraźnię, drugie zaś o przyrodzie budzącej się wiosną do życia. Oba były bardzo ciepło przyjęte przez dzieci, a dodatkowo podwójna frajdą była dla nich jazda autobusem, którą  z różnych powodów dzieci bardzo lubią:)
Czekamy na kolejne tak ciekawe przedstawienia:)

Więcej…
 
23.03.2017r."Wiatrem malowane- plama”- rozdmuchiwanie farby słomką na kartce.

Celem głównym tego zajęcia, jest rozwijanie wyobraźni i inwencji twórczej dzieci poprzez wykonanie pracy plastycznej – rozdmuchiwanie plam przez słomkę. Dzieci w trakcie takiej zabawy plastycznej czerpią radość z odtwarzania wiatru za pomocą różnych przedmiotów np. słomki. Przedszkolaki odczuwały szczęście tworzenia przez zabawy z plamą.

Więcej…
 
W Centrum Nauki Kopernik...

Wczesnym rankiem 18 kwietnia, tuż po Świętach Wielkanocnych, autokarem, który wyruszył sprzed naszego przedszkola wyjechaliśmy do Warszawy. Naszym celem było miejsce, gdzie każdy - mały i duży - znajdzie coś ciekawego dla siebie:) - Centrum Nauki Kopernik.
Na miejscu było mnóstwo atrakcji, których nie sposób wymienić. Wśród nich były: łódź podwodna, interaktywna mapa, "latający" dywan, roboty i wiele, wiele innych. Podczas pobytu w Centrum Nauki dzieci miały możliwość być operatorem sondy podwodnej, wspólnie zbudować igloo, tworzyć ogromne bańki mydlane, sprawdzić, kto skacze najwyżej, poznać budowę analogowego radia oraz doświadczyć magii kolorów...

Więcej…
 
05.04.2017r. „Mój przyjaciel pies”- spotkanie edukacyjne

Pięknego, słonecznego dnia do naszej przedszkolnej sali zawitała Pani Ela, która opowiedziała nam o pieskach. Dowiedzieliśmy się jak się nimi zajmować, jak  zachowywać  przy nich, co to znaczy „schronisko”, po czym przedstawiła nam suczkę Mikę. Okazało się, że mieszka ona w schronisku, ma 10 miesięcy i bardzo uwielbia dzieci- przywitała się i wycałowała każdego z nas  Dzieci wzięły również udział w pogadance na temat odpowiedniej opieki nad pupilami, miały możliwość zadawania pytań pracownikom schroniska „Arka” w Łomży, którzy również przedstawili nam codzienność jaka występuje w schronisku. Spotkanie było bardzo emocjonujące zarówno dla dzieci jaki dla starszych.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 20
infoza.net