Grupa IV
W dzień św. Walentego...

Przygotowania do tego święta rozpoczęliśmy już w ubiegłym tygodniu, kiedy to rozpoczęliśmy dekorowanie naszej sali różowymi i czerwonymi balonami...

 
Tłusty czwartek - słodki piątek:)

"Powiedział mi Bartek, że dziś tłusty czwartek!" - w taki sposób powitałem dzieci 8 lutego, gdy przyszedłem do pracy. I co? Nic. Żadnego wrażenia to na nich nie zrobiło, ponieważ od rana wszyscy, albo prawie wszyscy "trąbili" o tym na okrągło:) W dodatku z dumą w głosie pochwalili mi się, że dziś robili z p. Martą pączki! "Ale nieprawdziwe" - dodali trochę ze smutkiem. Oglądając wystawę wspaniałych papierowych "bohaterów" tamtego dnia, zupełnie na serio miałem ochotę je zjeść - były wyjątkowo autentyczne:) Wszystkim twórcom należały się oklaski a dla pomysłodawczyni gratulacje.
To nie był jedyny "tłustoczwartkowy" akcent w naszej grupie. Tuż po obiedzie, kiedy nasze czterolatki umyły starannie rączki, zabraliśmy się do robienia faworków. To również symbol tego dnia. Jak się okazało, prawie wszystko, co było z nimi związane, było... niełatwe. Wymowa sprawiała trudności, rozbijanie jajek i rozdzielanie żółtek od białek też było trudne, "zaplatanie" ciasta też, a o oczekiwaniu na nie nawet nie wspomnę... Tym większą mieliśmy radość z pałaszowania ich następnego dnia - w piątek! Pierwsza porcja podczas śniadania, druga po obiedzie, a i tak jeszcze zostało do podwieczorku:) Ktoś z czytających mógłby zapytać: Przez cały dzień sami jedli faworki? Nie zupełnie. Naszych wypieków spróbowała Pani Dyrektor, Panie Kucharki, oraz rodzice. Mamy nadzieję, że podobnie jak nam, im wszystkim również bardzo smakowały:)
Podczas, gdy nasze faworki "leżakowały" przed smażeniem, nasi mali cukiernicy zajadali się prawdziwymi, pysznymi pączkami przygotowanymi przez prawdziwe kucharki:)
To dopiero był TŁUSTY CZWARTEK!

 
Śnieg = frajda

W przeddzień rozpoczynających się ferii opuściliśmy naszą przytulną salę i udaliśmy się na przedszkolne podwórko, by pobawić się na śniegu. Biegaliśmy, rzucaliśmy śnieżkami, robiliśmy aniołki i... ślady traktora na śniegu:) Kiedy już ucieszyliśmy się wyczekanym śniegiem, wróciliśmy do przedszkola na gorący obiadek:) Po takich harcach o wiele szybciej znikało jedzenie z talerzyków:)

 
"Kulturalne" spotkanie z babciami i dziadkami.

Był czwartek 18 stycznia 2018r. Wczesnym popołudniem, a dokładnie o 14.25 tuż za zamkniętymi drzwiami sali grupy IV zebrał się tłum babć i dziadków, którzy koniecznie, a nawet z radością chcieli spotkać się ze swymi wnukami. Pięć minut później, po niczym nie utrudnianym szturmie na salę, zająwszy niekoniecznie wygodne miejsca na przedszkolnych krzesełkach, drodzy goście usłyszeli: "Babciu i Dziadku dzień dobry! Zapraszamy do zabawy!". Właśnie takimi słowami dzieci rozpoczęły świętowanie Dnia Babci i Dziadka.
Zapewne nikt z przybyłych na uroczystość gości, po tak prostym i czułym powitaniu, nie spodziewał się, że nasze spotkanie na Kulturalnym Placu Zabaw rozpocznie się rock'n'roll - owo. Przygotowane pod czujnym okiem pani Marty dzieci, specjalnie dla swych babć zaśpiewały i zatańczyły "Babcia tańczy rock'n'rolla"". Tylko nieliczne panie oparły się pokusie wspólnego tańca z wnuczętami:) który, jak się okazało był katalizatorem dla pojawienia się promiennych uśmiechów na twarzach wszystkich tancerzy.
Dbając o zdrowie rockowych tancerek, pozwoliliśmy im chwilę usiąść i odpocząć, by mogły podglądnąć, co na siłowni robią dziadkowie. Tak, na siłowni! Okazało się, że razem z wnukami podnoszą oni ciężary! i to nie byle jakie:) Jak przez niewidzialną kurtynę babcie i wnuczki podziwiały technikę podnoszenia ciężarów oraz tężyznę fizyczną małych i dużych mężczyzn. Oczywiście, te popisy zostały nagrodzone piosenką "Nieposłuszny dziadek", którą specjalnie dla nich wyśpiewały nasze przedszkolaki.
Po "siłowych" zmaganiach przyszedł czas na "kulturalną" zumbę. Wszystkie babcie, poznawszy podstawę prostej zabawy, musiały stawić czoło jej rosnącemu tempu wykonywania. Udało się! Za ten wyczyn, babcie zebrały gromkie brawa oraz usłyszały piosenkę "Młode babcie", której treść  stała się potwierdzeniem dla wcześniejszych wydarzeń ("babcia uprawia aerobik, a dziadek na siłownię chodzi")
Nasz Kulturalny Plac Zabaw to nie tylko siłownia, zumba i dancing:) Żeby umilić dziadkom pobyt w przedszkolu sięgnęliśmy po kulturę z wyższej półki - zaprosiliśmy naszych gości do opery, w której wystąpili: prawie światowej sławy Dziadek i nie mniej sławna Babcia. Dla zgromadzonej w naszej sali wyjątkowej publiczności zaśpiewali oni "Arię na rękawiczki", po czym w znanym sobie stylu opuścili "deski" przedszkolnego teatru.
W naszym KPZ znalazło się też miejsce dla miłośników literatury nie-klasycznej - czyli dla babć, dziadków i oczywiście wnucząt:) Niestety nie znaleźliśmy w nim żadnej książeczki z bajkami, dlatego trzeba było wymyślić coś na poczekaniu. Umówiliśmy się, że babcie wymyślą bajkę dla dziewczynek, a dziadkowie dla chłopców. Wyposażone we wszystko co potrzeba (pisaki, papier, prawie standardowy zestaw bajkowych słów i czas) dwa zespoły wykonały zadanie nader sprawnie. Chwilę później byliśmy świadkami premiery dwóch cudnej urody bajek, które przeczytali dzieciom autorzy... A później...
Później były oklaski, czułe słówka w kilku wersjach językowych i oczywiście STO LAT z prezencikami:) ... i jeszcze całuski i przytulańce:) Po prostu super!

Dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom, z którymi mogliśmy wspólnie świętować.

 
Zaproszenie na ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA

Zapraszamy kochane Babcie i wspaniałych Dziadków na uroczystość z okazji Ich Święta, która odbędzie się 18.01.2018r. o godz. 14:30

 
10.01.2018r. WIELKI BAL KARNAWAŁOWY W PRZEDSZKOLU

Nadszedł czas na karnawał. Wszystkie przedszkolaki zamieniły się w swoje ulubione postacie. W salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, pszczółki , rycerzy, piratów, policjantów oczywiście nie mogło zabraknąć Elzy oraz Spider-Manów i Batmanów. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Przebierańcy świetnie bawili się , uczestnicząc z wielką ochotą we wspólnych zabawach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Dzisiejszy dzień był pełen atrakcji. Jak dobrze, że przyjechał do nas pan fotograf, który uwiecznił ten dzień na fotografiach.

Wielką niespodzianką były powtórne odwiedziny św. Mikołaja, który przyłączył się do zabawy i obdarował nas prezentami.

Podsumowując:
Bal odbył się w cudownej atmosferze , wypełnionej uśmiechami i wypiekami na twarzy.

Więcej…
 
9.01.2018r. Czy znasz smak prawdziwych pierniczków? [VIDEO]

Zapraszamy na VIDEO z naszej wizyty w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 w Łomży

Link poniżej:

http://www.narew.info/wiadomosci/15215,czy-znasz-smak-prawdziwych-pierniczkow-video

 
20.12.2017r.Bajkowa szopka TEATR POD ORZEŁKIEM

20 grudnia odwiedził nas TEATR POD ORZEŁKIEM z Białegostoku, który przedstawił nam "BAJKOWĄ SZOPKĘ" , która opowiada o tym jak  w tradycyjne jasełka wpleciono złe postaci z bajek, które buntują się przeciwko swoim rolom i pomagają małemu Jezuskowi. Akcja dzieje się w bibliotece, gdzie w Noc Wigilijną postacie z książek przemawiają do widza. W spektaklu nawiązuje się do tradycji papierowych szopek. W widowisku wykorzystano klasyczne kolędy i nietypowe pastorałki w aranżacji Agnieszki Glińskiej.
Dzieci jakby zaczarowane magią świąt przyglądały się uważnie w grę aktorską i aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu.

Więcej…
 
20.12.2017r. Przedstawienie Bożonarodzeniowe

20 grudnia nadszedł czas na PRZEDSTAWIENIE BOŻONARODZENIOWE. Przedszkolaki od samego rana  nie mogły doczekać się momentu kiedy będą mogły zaprezentować swoją ciężką pracę najbliższym.
Wszystkie dzieci zamieniły się w młodych aktorów. Przedszkolaki po raz pierwszy wcieliły się w postacie związane z narodzinami Pana Jezusa. Był więc Józef i Maryja, aniołowie, pastuszkowie oraz Królowie. Odpowiednia sceneria wprowadziła wszystkich zgromadzonych w świąteczny nastrój. Oczywiście, nie zabrakło oklasków oraz łez ze wzruszenia.

Więcej…
 
13.12.2017r. Święta tuż, tuż …

W środę 13 grudnia  uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego w Łomży  zorganizowali specjalnie dla nas warsztaty pieczenia oraz ozdabiania świątecznych pierniczków.

Nagranie z dzisiejszego spotkania już niedługo w telewizji NAREW
Fotorelację można obejrzeć na portalu mylomza.pl (link na końcu artykułu)

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 23
infoza.net