Grupa IV
Zaproszenie na Jasełka

Serdecznie zapraszamy Rodziców  
na Jasełka, które odbędą się
dnia 20 grudnia 2017r. o godz. 15.00.

 
6.12.2017. Mikołajkowe imieniny

W środę 6 grudnia już od samego rana przedszkolaki nasłuchiwały, czy nie słychać dźwięku dzwonka Św. Mikołaja. I jak się okazało, tuż po śniadaniu, w asyście swoich pomocników przybył do przedszkola długo oczekiwany gość- Mikołaj.

Więcej…
 
4.12.2017r. Pierwsza gwiazdka – pierwszy wspólny wyjazd do kina

4 grudnia wybraliśmy się na wycieczkę do łomżyńskiego kina Millenium   Dzieci miały okazję obejrzeć  film animowany  pt. „Pierwsza gwiazdka”.  Opowiadał on historię małego, odważnego  osiołka o imieniu Bo, tęskniącego za życiem z dala od codziennej pracy w wiejskim młynie. Pewnego dnia  osiołek zebrał się na odwagę i uciekł na wolność, by spełnić swe marzenia. Po drodze spotkał  uroczą owieczkę Ruth, która odłączyła się od swej trzody, oraz gołębia o wielkich aspiracjach. Wszyscy oni wspólnie z zabawnymi wielbłądami oraz kilkoma nieco ekscentrycznymi zwierzętami podążali za gwiazdą, stając się świadkami narodzin Jezusa.  Dzieci były zachwycone. Uśmiechnięte twarze oraz pełne przejęcia komentarze były potwierdzeniem dobrze spędzonego czasu. Takie wyjazdy zawsze mają posmak przygody. Nic więc dziwnego, że wspomnienia o wycieczce i zdarzeniach jej towarzyszących są bardzo trwałe, zapadają w pamięci na długo.

Więcej…
 
29.11.2017r „Polska – moja Ojczyzna”

W naszym przedszkolu  odbyły się  zajęcia patriotyczne pt. „Polska – moja Ojczyzna” zorganizowane przez agencję szkolno-przedszkolną LUPUS. Celem zajęć było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz utrwalenie wiadomości na temat naszych symboli narodowych. Dzieci aktywnie uczestniczyli w warsztatach, nasza grupa wyróżniła się znajomością Katechizmu polskiego dziecka, który wspólnie głośno wyrecytowali.
   Na zakończenie spotkania, dzieci mogły zobaczyć jak wyglądają stroje sanitariuszki oraz wojskowego i zrobić sobie pamiątkowe  zdjęcie.

Więcej…
 
24.11.2017r. Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada Światowy Dzień Pluszowego Misia

Dzień pluszowego Misia obchodziliśmy w naszym przedszkolu 24 listopada. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem.Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, bawiły się przy piosenkach: „Dwa malutkie misie”, ‘Jadą, jadą misie”. Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji: zdjęcia w misiowej budce, zabawy ruchowe i  plastyczne, konkursy, quizy, śpiewanie piosenek, misiowe tańce.
Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.

Więcej…
 
23.11.2017r. Badanie stomatologiczne w grupie 4

W trosce o zdrowie naszych wychowanków w dniu 23 listopada 2017r. w naszym przedszkolu odbyło się bezpłatne badanie stomatologiczne Pani stomatolog przebadała dzieci w kierunku ewentualnej próchnicy i wad zgryzu u dzieci

Więcej…
 
22.11.2017r. Multimedialne przedszkole – świat interaktywnej zabawy i edukacji

Okres największego rozwoju intelektualnego, społecznego i emocjonalnego to wiek od 3 do 6 lat. W tym czasie najbardziej intensywnie rozwijają się u dzieci procesy poznawcze takie jak: pamięć, uwaga, myślenie. W trosce o optymalny rozwój tych funkcji , w naszym przedszkolu wykorzystujemy najnowocześniejsze osiągnięcia technologii multimedialnych w edukacji, a mianowicie tablicę interaktywną oraz tablety.
Dzieci potrafiły wykazać cierpliwość i zgodną zabawę. Były bardzo podekscytowane innowacyjną metodą pracy. Nie mogą doczekać się kolejnych zajęć.

Więcej…
 
Kolorowe patyczki w roli głównej...

Październikowe popołudnia w naszej grupie były czasem rozwijania wielu umiejętności. Tańczyliśmy, słuchaliśmy bajek i opowiadań, tworzyliśmy... Najwięcej emocji, poza tańcem oczywiście, budziło w dzieciach układanie różnych figur i obrazów z kolorowych patyczków. Czas ten był świetną okazją do wyrażania siebie poprzez tworzenie własnych obrazów, ale też obserwacji umiejętności manualnych i koncentracji uwagi na wykonywanym zadaniu.

Więcej…
 
23.10.2017r. - 31.10.2017r. JEM ZDROWO I KOLOROWO

„Warzywa i owoce jem…
Bo zdrowym być chcę!!
Degustowaliśmy owoce, nazywaliśmy je, określając ich kolor i kształt. Poznaliśmy znaczenie jedzenia owoców dla zdrowia.
Oglądaliśmy warzywa, wąchaliśmy je. Rozmawialiśmy o konieczności mycia warzyw przed jedzeniem. Zachęcaliśmy do zjadania warzyw, surówek  jako źródło witamin.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 22
infoza.net