Grupa IX
Dary przyniesione z lasu (13.10.2017)

Drugi tydzień października poświęciliśmy rozmowom o darach jakie możemy jesienią znaleźć w lesie czy parku. Dzieci poznały piękną bajkę o Jarzębinie.Wykonały wiele ciekawych prac plastycznych. Z kasztanów  układaliśmy kasztanowego węża. Przeliczaliśmy i segregowaliśmy żołędzie i kasztany, układaliśmy z nich różne kształty. Na zakończenie tygodnia  zrobiliśmy szalik dla pani jesieni  z wykorzystaniem kasztanów, żołędzi i liści oraz piękne ludziki cudaki.

 
Kino sferyczne (12.10.2017)

W naszym przedszkolu miało miejsce bardzo ciekawe wydarzenie. Od samego rana dzieci czekały z niecierpliwością aby wejść do wielkiej kuli, która stanęła w grupie ich starszych kolegów.Było to nowe doświadczenie, które niestety na początku wywołało lekkie zdenerwowanie u niektórych dzieci, po czym już po pierwszych minutach bajki przeszło. Dzieci obejrzały bajkę o przygodach niedźwiedzia polarnego Władimira i jego dzielnego kolegi pingwina, którzy nie bali się przemierzać kosmos aby przeżyć ciekawe przygody.

Więcej…
 
Warzywa( 06.10.2017)

Pierwszy  tydzień października ściśle związany był z tematyką warzyw.Dzieci wiedzą jak ważne dla nich jest spożywanie świeżych i przetworzonych owoców i warzyw.Bardzo szybko zrozumiały zasady gry w domino , które specjalnie zostało dobrane do tematyki,było to domino warzywne.Na podsumowanie dzieci wykonały pracę plastyczną.Pokolorowały kredkami świecowymi buraka i zrobiły ogórki z wydzieranki.Bawiliśmy się w wiele ciekawych zabaw min "pomidor", kucharz czy pociąg pełen ogórków i pomidorów. Dzieci tańczyły do piosenki burak i cebula.

 
Gdy za oknem pada ( 02.10.2017)

Piątek w naszym przedszkolu  był dniem wyczekiwanym przez dzieci, gdyż wiedziały ,że tego dnia zrobimy sobie mini kino w przedszkolu. Dzieci z wielkim zaciekawieniem zeszły do pracowni informatycznej gdzie  wykorzystaliśmy tablicę multimedialną aby nasza sala mogła na chwilę zamienić się w  kino. Uatrakcyjnieniem okazał się popcorn, który rozszedł się w niewiarygodnie szybkim czasie. Dzieci obejrzały bajkę o przygodach niezwykle sympatycznych i pomysłowych niebieskich smerfów. Dzieci na pytanie czy zechcą jeszcze kiedyś obejrzeć bajkę na wielkim ekranie w przedszkolu odpowiedziały zgodnie wielkim okrzykiem. W każdy ostatni piątek miesiąca będą miały taką okazję.

Więcej…
 
Dzień Chłopaka ( 29.09.17)

Już od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach, które będą im towarzyszyły przez całe życie. Jedną z takich uroczystości jest Dzień Chłopaka.W tym wyjątkowym dniu wszystkie dziewczynki zaśpiewały chłopakom uroczyste „Sto lat” i wręczyły upominki.Nie zabrakło zabaw i pląsów przy muzyce.

Więcej…
 
Pierwszy spacer (27.09.17)

27 września po raz pierwszym Sówki wyszły na spacer. Wszystkie dzieci odważnie spacerowały i obserwowały najbliższe otoczenie przedszkola.Nóżki nie bolały,oczka nie płakały,a buziaki się śmiały.Słoneczko nam cieplutko świeciło.

Więcej…
 
Kontrakt grupy (18.09.2017)

Każdy przedszkolak wie, że aby było miło i wesoło musimy przestrzegać pewnych zasad. Sówki omówiły reguły, których należy przestrzegać podczas pobytu w przedszkolu oraz omówiły zasady bezpieczeństwa obowiązujące na całym terenie przedszkola. Dzieci zgodziły się na wszystkie zasady i tak powstał Kodeks Przedszkolaka. Na koniec każde dziecko odcisnęło swoją rączkę jako znak akceptacji.

Więcej…
 
Rozpoczynamy nowy rok szkolny 2017/2018

Jestem sobie przedszkolaczek,
Nie grymaszę i nie płaczę,
Na bębenku pięknie gram,
Ram tam tam, ram tam tam.

 
Pożegnania nadszedł czas.... (22.06.2017)

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017
Dzisiaj trochę nostalgicznie, bo związane z pożegnaniem. W czwartek odbyło się uroczyste pożegnanie naszych przedszkolaków. Niesamowite, jak ten rok nam szybko zleciał. Było wiele różnych wydarzeń, uroczystości, akcji - może to dlatego... Przez rok zdążyłyśmy naprawdę pokochać Nasze dzieciaki, a co najważniejsze dobrze je poznać. A tu już musimy się rozstawać. Ogromny żal... Wszystkie dzieci zapamiętamy na długo:)
Cieszę się, że mogłam spędzić ten rok ze wspaniałymi dziećmi, z ich rodzicami (współpraca układała się bardzo pomyślnie), z moimi zawodowymi drugimi połowami Panią Marzenką i Panią Kasią (od których MNÓSTWO się uczę każdego dnia).

Ktoś mądry powiedział kiedyś, że życie składa się z powitań i pożegnań. To zdanie możemy z pewnością przytoczyć dzisiaj. Nie tak dawno witaliśmy się - był wrzesień i dzieci przyszły po raz pierwszy do naszego przedszkola. A dziś już nadszedł czas pożegnania.

Ten wspólny rok minął nam bardzo szybko. Było wiele zabawy i nauki, było mnóstwo wspaniałych chwil. Przedszkole stało się dla dzieci drugim domem. Mamy nadzieję, że wszyscy będziemy wspominać te wspólne miesiące z uśmiechem na twarzy.

Na koniec kilka słów podziękowań:
Dziękujemy Wam drodzy Rodzice za wspaniałą  owocną współpracę, za angażowanie się w życie przedszkola i naszej grupy.

Dziękujemy Pani Dyrektor za dobre słowo i wszelkie wsparcie.

Dziękuję mojej zmienniczce Pani Marzence za cały rok pracy, podczas którego wiele się nauczyłam.

Dziękujemy naszej Pani Kasi za bycie u naszego boku codziennie, za wszelką pomoc.

Ale przede wszystkim dziękujemy wam drogie Dzieci - za codzienny uśmiech i radość jaką nas obdarowywałyście, za entuzjazm i spontaniczność, za to, że mogłyśmy się tyle od was nauczyć przez cały ten rok.

Drodzy rodzice gratulujemy wam tak wspaniałych dzieci. Życzymy wam pociechy i zadowolenia z waszych dzieci w przyszłości, a wam drogie dzieci życzymy wielu sukcesów.

Dziękujemy!

 
Niespodzianka od Pani Dyrektor (21.06.2017)

Na nasze przedszkolaki,czekała wyjątkowa niespodzianka.Odwiedziły je najprawdziwsze kucyki,i zaprosiły każde dziecko na przejażdżkę.Dzieci odważnie na kucyki wsiadały,i dumnie się na nich prezentowały.Była to dla wszystkich dobra zabawa!

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 5
infoza.net