Grupa IX
Zabawy ruchowe z balonami (30.05.2018)

Był sobie raz balonik
Niebieski w kropki złote
Nie umiał wcale latać
Choć wielką miał ochotę.

Zabawy z balonami są uwielbiane przez dzieci w każdym wieku.Dlatego podczas zabaw ruchowych postanowiliśmy wykorzystać balony.Nasze zajęcia rozpoczęliśmy od powitania tradycyjną zabawą – ,,Baloniku nasz malutki” oraz rozpoznawaliśmy kolory balonów. Następnie zrobiliśmy krótką rozgrzewkę, a potem zaczęły się zabawy ruchowe z balonami.

Więcej…
 
Kochamy Was całym sercem (24.05.2018)

Chociaż skromne moje słowa,
ale z serca płyną.
Kocham najwięcej na świecie
mamusię jedyną.
Kocham Cię tatusiu –
Jak nikogo w świecie.
Wierz mi, bo nigdy nie kłamie
Twoje małe dziecię.

    W dniu 24 maja Sówki słowem, piosenką i tańcem wyrażały swoim Rodzicom miłość i wdzięczność za matczyną dobroć, cierpliwość, ogromne serce, a także za mądrość i ojcowski autorytet.Oglądając wspaniałe występy swoich pociech na twarzach Rodziców można było zauważyć dumę, ogromne wzruszenie oraz łzę w oku. Wszyscy byli dumni ze swoich pociech.

Więcej…
 
Biedroneczki są w kropeczki (08.05.2018)

„Mówiły raz dzieci wierszyk o biedronce,
Kiedy ją widziały na kwiecistej łące,
I wysyłały ją aż do nieba,
Miała im bowiem przynieść trochę chleba.”

Na dzisiejszych zajęciach plastycznych Sówki miały za zadanie przykleić na kartkę papieru gotowe elementy tak, aby powstała z nich biedronka na listku.

Więcej…
 
Ruch to zdrowie (13.04.2018)

Wiosenna pogoda na początku kwietnia bywa różna i nie zawsze sprzyjała wyjściom i zabawom na dworze. Aby urozmaicić dzieciom dzień w przedszkolu, w piątek wykorzystaliśmy salę gimnastyczna do zabaw. Pomysł bardzo spodobał się dzieciom i z wielkim zaangażowaniem ze sobą konkurowały w zadaniach grupowych jak i indywidualnych.

Więcej…
 
Międzynarodowy Dzień Ksiązki dla Dzieci (12.04.2018)

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci – święto obchodzone co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Dzień ten ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych.Pierwszy tydzień kwietnia poświęciliśmy przypomnieniu sobie pięknych baśni i bajek. Omawialiśmy postawy głównych bohaterów znanych bajek. Rozwiązywaliśmy zagadki. Dla urozmaicenia zajęć  dzieci obejrzały prezentację multimedialną przygotowaną specjalnie na tę okazję.

Więcej…
 
Jajka malowane (04.04.2018)

Pisanki,pisanki, jajka malowane nie ma Wielkanocy bez barwnych pisanek. Po powrocie z przerwy wielkanocnej przez parę dni rozmawialiśmy jeszcze o tradycjach wielkanocnych. Dzieci wykonały śliczne kolorowe pisanki techniką wydzieranki, które później przy niewielkiej pomocy wycięły.Barwne pisanki ozdobiły naszą tablicę przed salą.

Więcej…
 
Pierwszy Dzień Wiosny ( 21.03.2018)

Przyszła do nas pani wiosna, cała w sukni z kwiatów.
Uśmiechnięta i radosna, wśród lecących ptaków.
Powróciły z nią bociany, z dalekiej Afryki.
Żaby w stawie się zbudziły, misie i jeżyki.

Więcej…
 
Bazie kotki (20.03.2018)

Usiadły na wierzbie,szare,bure kotki.
Ile tam jest kotków na gałązkach wiotkich?
Nie widziałem jeszcze tak dziwnego kotka,
co by nie miał nóżek,nie biegał po płotkach.

Sówki zawsze chętnie podejmują się wykonywania prac plastycznych. Dzisiaj postanowiliśmy wykonać „bazie kotki”,

Więcej…
 
Jemy zdrowe produkty( 12.03.2018)

Sówki doskonale wiedzą w jaki sposób należy dbać o zdrowie.Najważniejszą rzeczą jest prawidłowe i zdrowe odżywianie się. Dlatego też, w czasie jednych zajęć wspólnie przypomnieliśmy sobie czego powinniśmy jeść więcej,a czego mniej. Dzieci na widok zdrowego jedzenia pokazywały uśmiechniętą minkę, zaś na niezdrowego smutną.Przedszkolaki udowodniły, że są świadome konieczności dbania o swoje zdrowie,co więcej-potrafią tego dokonać wybierając odpowiednie produkty żywieniowe.

Więcej…
 
Wyjazd do teatru ( 06.03.2018 r.)

We wtorek 06 marca przedszkolaki udały się do Teatru Lalek na przedstawienie pt. "Pippi Pończoszanka". Aktorom przedstawienia udało się ciekawie opowiedzieć o przygodach malej dziewczynki.
Każdy z dorosłych zna z dzieciństwa Pippi Pończoszankę, jej dwójkę przyjaciół Tomiego i Anike, a także śmieszną małpkę Pana Wilsona i łaciatego konia Alfonso oraz wspaniałe przygody całej gromadki. I tym razem Pippi nas nie zawiodła. Sądząc po żywej reakcji widzów, którzy nie mogli usiedzieć na swoich miejscach, przedstawienie bardzo się dzieciom podobało.

Dzieci pełne radości i pozytywnej energii wróciły do przedszkola.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 9
infoza.net