Grupa IX
Zaproszenie

Serdecznie zapraszamy Rodziców   
na przedstawienie bożonarodzeniowe, które odbędą się
dnia 20 grudnia 2017r. o godz. 14.00.

 
Zajęcia taneczne „Roztańczone przedszkolaki”(30.11.2017r)

Zajęcia taneczne „Roztańczone przedszkolaki” mają na celu rozwój psychoruchowy dziecka, poprzez różnorodne ćwiczenia, wachlarz zabaw muzyczno-ruchowych oraz układy taneczne do muzyki, które bawią i uczą w atmosferze radości. Podczas zajęć dzieci nabywają odwagi i pewności siebie, a także zdolność radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Dzięki zajęciom tanecznym we wczesnym wieku zdobywamy umiejętności, które w późniejszych latach rozwoju wykorzystujemy w innych dziedzinach nauki. Na ostatnich zajęciach dzieci z gr IX: wykonywały zabawy i tańce integrujące grupę.

Więcej…
 
"Polska- moja Ojczyzna"( 29.11.2017r)

W dniu dzisiejszym odwiedziła nas grupa "Lupus" prezentując program edukacyjny "Polska- moja Ojczyzna".Celem zajęć było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz utrwalenie wiadomości na temat naszych symboli narodowych. Dziękujemy za wspaniałe i bardzo pouczające zajęcia.

Więcej…
 
Dbamy o zdrowie(27.11 2017 r)

Każda rzecz, której dotykamy w ciągu dnia, pokryta jest bakteriami. Na jednych przedmiotach jest trochę mniej, na innych więcej. Myjąc ręce, dbamy o swoje zdrowie. Dzieci nie mają takiej świadomości jak osoby dorosłe, w związku z tym kwestia edukacji w tej dziedzinie jest niezmiernie istotna. Dbałość o higienę osobistą  był poświęcony mijający tydzień. Przedszkolaki uczyły się, jak dobrze myć ręce, dowiedziały się także , dlaczego tak istotną kwestią jest to, aby każdy korzystał wyłącznie ze swoich przyborów toaletowych.

Więcej…
 
WESOŁE ZABAWY NA DYWANIE

Najpiękniejsze chwile z dzieciństwa wiążą się z zabawą i czasem wolnym.
My też nie marnujemy żadnej chwili. Kiedy tylko mamy czas na zabawę wykorzystujemy go na 100%. Każdy dobrze wie, że zabawa jest też świetną nauką! A jakie pomysły się w nas rodzą! Uwielbiamy nasze zabaweczki, oraz wspólną zabawę!!! Dzięki niej uczymy się współpracy.

Więcej…
 
Światowy Dzień Pluszowego Misia (24.11.2017r).

Kto jest dzieci przyjacielem?
Mały miś.
Kto tajemnic zna tak wiele?
Mały mis.
Miś choć mały, choć nieśmiały,
wielkie serce w sobie ma.
Pocieszyciel doskonały.
Każdy misia swego ma.

Więcej…
 
„Wiem co jem, dlatego jestem zdrowy" (09.11.2017)

Maluszki dowiedziały się jak zdrowo powinny się odżywiać, co należy często jeść, a czego unikać. Zapoznały się też z pojęciem „piramida zdrowia” – jak wygląda i co zawiera. Układały obrazki z produktami spożywczymi, dzieliły je na zdrowe i niezdrowe. W trakcie zabaw Sówki utrwalały zdobyte wiadomości.

Więcej…
 
Nakrywamy do stołu (08.11.2017)

Z dnia na dzień nasze Przedszkolaki stają się coraz bardziej samodzielne. Samodzielnie się ubierają, korzystają z toalety i dbają o higienę. Ale nie tylko to już potrafią – wiedzą i umieją zachować się przy stole, wiedzą też jak nakrywać do stołu, właśnie tego  się dziś uczyliśmy. Przygotowując przyjęcie dla lalki Zuzi. Sówki  z wielką przyjemnością angażowały się i uczestniczyły w poczęstunku. Na koniec bawiliśmy się w zabawę „król krzeseł”.

Więcej…
 
Wielkie zapasy (20.10.2017)

W trzecim tygodniu października poznaliśmy bliżej mieszkańców lasów. Rozmawialiśmy o rudej wiewiórce, jeżu i lisie. Wykonywaliśmy ciekawe prace plastyczne.Rozwiązywaliśmy zagadki słowne. Poznaliśmy piosenkę o jeżu.Mówiliśmy o tym jak niektóre zwierzęta przygotowują się do zimy. Ludzie również robią zapasy, dlatego wspomnieliśmy również i o ich przygotowaniach. Dzieci segregowały przetwory na planszach przedstawiających półki w piwnicy.

Więcej…
 
Dary przyniesione z lasu (13.10.2017)

Drugi tydzień października poświęciliśmy rozmowom o darach jakie możemy jesienią znaleźć w lesie czy parku. Dzieci poznały piękną bajkę o Jarzębinie.Wykonały wiele ciekawych prac plastycznych. Z kasztanów  układaliśmy kasztanowego węża. Przeliczaliśmy i segregowaliśmy żołędzie i kasztany, układaliśmy z nich różne kształty. Na zakończenie tygodnia  zrobiliśmy szalik dla pani jesieni  z wykorzystaniem kasztanów, żołędzi i liści oraz piękne ludziki cudaki.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 6
infoza.net