Grupa V
Mróz Czarodziej 13.02.2018

Zawitał do nas, Czarodziej Mróz, który zamroził wszystkie stawy, rzeczki błyszczące jak iskiereczki. Drzewa i krzewy srebrnym szronem oprószył, na szybach wymalował piękne wzory. Zamroził również nasze dzieci, które zastygały bez ruchu na hasło "zamrożeni"...

Więcej…
 
Kto pomalował nam śnieg 9.02.2018

Dzisiaj słoneczko wyszło zza chmur, wiec wybraliśmy się na przedszkolny plac zabaw. Jakże ogromne było nasze zdziwienie gdy zobaczyliśmy kolorowe plamy na śniegu. Długo zastanawialiśmy się skąd mogły się wziąć, kto zrobił nam psikusa i pomalował nam śnieg? Postanowiliśmy odszukać sprawcę. Szukaliśmy za drzewami, pod zabawkami jak i na ich dachach, pod kamieniami i w piaskownicy, i nagle znaleźliśmy czarne piórko, które kto wie, może ze swego kapelusza zgubił uciekający przed Nami elf...

Więcej…
 
Nasi goście 14.02.2018

Dzisiaj zaprosiliśmy do przedszkola gości ze schroniska dla zwierząt wraz z suczką Milą. Pani kierownik schroniska opowiedziała nam o pracy w schronisku oraz jak to się dzieje, że pieski tam trafiają. Mogliśmy na żywo zobaczyć pupilkę schroniska i się z nią przywitać. Sunia jest bardzo łagodna i lubi dzieci. Trochę się jednak nas bała, gdyż dzieci było dużo.Pani Ela, która pracuje w bibliotece i dodatkowo społecznie w schronisku czytała nam fragmenty książek i wierszy o zwierzątkach. Przypomniała także, jak należy opiekować się zwierzątkami, które mamy w domu. Wiemy, że zwierzęta to żywe istoty, tak jak my i też czują i boli je, gdy ktoś je krzywdzi.

Więcej…
 
Bałwanek 09.02.2018

Zimą może dobrze bawić się na dworze, zwłaszcza wtedy, gdy leży śnieg.Ulubionym zajęciem wielu z nas jest lepienie bałwana. Niestety obecnie śniegu jest za mało i nie możemy go ulepić. Na zajęciach plastycznych zrobiliśmy bałwanka z papieru. Wycinaliśmy kolejne elementy bałwanka, przyklejaliśmy na kartce i kolorowaliśmy. Nasze bałwanki można podziwiać na załączonych zdjęciach.

Więcej…
 
Spacerujemy 07.02.2018

Dzisiaj wybraliśmy się na spacer wokoło przedszkola i podziwialiśmy piękny, zimowy krajobraz.Obserwowaliśmy wygląd drzew, krzewów o tej porze roku, a także zimową pogodę.Wiemy, ze powinniśmy wychodzić na dwór nawet wtedy, gdy jest zimno. Należy się tylko odpowiednio ubrać i na pewno nikt nie zmarznie.

Więcej…
 
Dzień Babci i Dziadka 19.01.2018

Dziś w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie, na które przybyli szczególni goście. Świętowaliśmy, bowiem Dzień Babci i Dziadka. Dziadkowie i babcie licznie przybyli na uroczystość. To właśnie dla Nich przygotowaliśmy część artystyczną. Dziadkowie mogli zobaczyć jak pięknie występują ich wnuczęta.
Przedszkolaki przeniosły swoich Dziadków do krainy bajek, śpiewały piosnki, tańczyły i recytowały wierszyki. Goście byli poruszeni. W oczach niektórych, można było dostrzec łzę wzruszenia. Występy dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami. Kolejną niespodzianką dla naszych gości były własnoręcznie wykonane prezenty. Na koniec wszyscy rozkoszowali się pysznymi piernikami. Spotkanie przebiegło w serdecznej atmosferze. I za rok znów się spotkamy z naszymi miłymi dziadkami.

Więcej…
 
Prezenty i słodkości na dzień Babci i Dziadka 16.01.2018

Jak co roku w styczniu obchodzimy piękne święto. Szczególnie uroczyście świętują je przedszkolaki. Recytują wiersze, śpiewają piosenki, częstują ciasteczkami. A kogo? Oczywiście ukochanych dziadków. 21 stycznia swój dzień mają Babcie, 22 stycznia Dziadkowe. Dzień Babci i Dzień Dziadka to wspaniała okazja, by uświadomić dzieciom jak wiele w ich życiu znaczą dziadkowie. Jak wiele miłości potrafią ofiarować i jakimi przyjaciółmi i powiernikami być. Dlatego też prezenty z okazji Ich święta powinny być wyjątkowe-zrobione własnoręcznie. Dzieci uwielbiają prace manualne, plastyczne, a nawet kulinarne dlatego dziś wykonaliśmy kwiaty z bibuły i ozdabialiśmy piernik którymi poczęstujemy naszych Dziaków.

Więcej…
 
Bal karnawałowy 10.01.2018

Karnawał to fantastyczny czas nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci. A może przede wszystkim dla naszych milusińskich. Dla dzieci bal karnawałowy to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. W naszym przedszkolu taki bal odbył się 10 stycznia 2018r. Dzieci przebrane w różnorodne, kolorowe stroje wspaniale bawiły się w rytm muzyki.

Więcej…
 
Bal karnawałowy

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na Bal Karnawałowy, który odbędzie się 10 stycznia (środa).

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 23
infoza.net