Grupa V
Pierwszy śnieg (1.12.2017)

Zima w końcu dała o sobie znać. Postanowiła dać dzieciakom trochę szczęścia. W piątkowe popołudnie wyszliśmy na przedszkolny plac zabaw. Najpierw ulepiliśmy bałwana, potem była bitwa na śnieżki. Kilkoro dzieci zrobiło nawet orzełka na śniegu. Dla dzieci była to ogromna frajda, a te beztroskie chwile zostaną w pamięci na długi czas.

Więcej…
 
Jasełka 2017

Serdecznie zapraszamy Rodziców na przedstawienie Jasełek, które odbędą się w sali grupy V w dniu 15 grudnia 2017 o godz. 15.00

 
Wyróznienie dla Kubusia

Nasz kolega Kubuś Dąbrowski wziął udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 w Łomży na temat "Hanka Bielicka w oczach dziecka". Kubuś otrzymał wyróżnienie w konkursie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

 
Polska - moja Ojczyzna 29.11.2017

Agencja szkolno- przedszkolna LUPUS zorganizowała dla nas zajęcie na temat: "Polska - moja Ojczyzna". Mogliśmy utrwalić sobie wiedzę na temat naszego kraju, dowiedzieliśmy się także, co znaczy słowo patriotyzm. Wiemy, że prawdziwy Polak zna swój hymn, flagę, stolice, wie jakie zwierzęta i rośliny można spotkać w Polsce, zna polskie krajobrazy. Na koniec mogliśmy zrobić sobie zdjęcia: chłopcy - w mundurze żołnierza, dziewczynki- w stroju sanitariuszki. Czuliśmy się jak prawdziwi patrioci

Więcej…
 
Święto Misia 24.11.2017

Dzisiaj obchodziliśmy święto Misia. Każdy mógł przynieść swojego ulubionego przytulańca z domu. Miś towarzyszył nam podczas zajęć i zabawy
Każde dziecko przedstawiło swojego misia, mówiąc kilka zdań jego wyglądzie.Porównywaliśmy misie do siebie, biorąc pod uwagę ich wielkość i  kolor. Misie uczestniczyły z nami w zabawach muzycznych i wspólnych tańcach. Rysowaliśmy także portret swojego misia. Dzisiejszy dzień był pełen niespodzianek i atrakcji.

Więcej…
 
Jelonek w łomżyńskim herbie 24.11.2017

Dzisiaj dowiedzieliśmy się skąd się wziął jelonek w herbie naszego miasta, a opowiadał o tym Pan Dyrektor z Parku Krajobrazowego Doliny Narwi. Gość nawiązał do czasów, kiedy to w okolicę dzisiejszej Starej Łomży przyjeżdżała królowa Bona. Dowiedzieliśmy się  także dużo o życiu jeleni,  mogliśmy z bliska zobaczyć poroże jeleni, zęby a także usłyszeliśmy różne odgłosy wydawane przez jelenie. Zajęcia były bardzo ciekawe i dostarczyły nam dużo cennych wiadomości na temat życia  jeleni, a także na temat odległych czasów powstania miasta Łomży.

Więcej…
 
Zajęcia informatyczne Monitorek  20.11.2017

Na dzisiejszych zajęciach poznaliśmy znaczenie nowych słów -  spostrzegawczość i koncentracja. Podczas ćwiczeń wyszukiwaliśmy różnice w ilustracjach przez co w przyjemny sposób ćwiczyliśmy umiejętność skupienia uwagi na konkretnej czynności, spostrzegawczość oraz pobudzaliśmy wyobraźnię.

Więcej…
 
Sposób na nudę 18.11.2017

Jesienna, deszczowa  pogoda zmusza nas czasem do dłuższego przebywania w domu, rzadziej wychodzimy na spacery i plac zabaw. Można spędzić ten czas przyjemnie, a jednym ze sposobów jest odgrywanie scenek teatralnych. Dzisiaj na zajęciach wcielaliśmy się w role aktorów. Naśladowaliśmy ruchem i mimiką
różne emocje i czynności. Pani czytała lub opowiadała fragmenty bajek i utworów poetyckich, a my wcielaliśmy się w rolę bohaterów. Najbardziej podobały się nam zabawy teatralne z wykorzystaniem kącika lekarskiego, który wykorzystaliśmy do opowiadania "Przyszła grypa do Filipa" Gajowniczka oraz wiersza "Katar" J. Brzechwy.

Więcej…
 
Święto Niepodległości (10.11.2017)

Od dwóch tygodni przygotowywaliśmy się do występu z okazji naszego narodowego święta. Ćwiczyliśmy wiersze, piosenki patriotyczne. Znamy już swój hymn narodowy, godło, flagę i wiemy, że powinniśmy je szanować. Dzisiaj wspólnie z grupą VIII przedstawiliśmy montaż słowno- muzyczny dla dzieci z naszego przedszkola oraz przybyłych gości. Z dumą recytowaliśmy wiersze, śpiewaliśmy hymn oraz pieśni patriotyczne. Mogliśmy także dowiedzieć się co robią żołnierze w czasie pokoju, o czym powiedzieli nam zaproszeni żołnierze na naszą uroczystość. Na koniec mogliśmy zrobić sobie zdjęcie z naszymi gośćmi oraz w żołnierskiej czapce.

Więcej…
 
Wycieczka do Saloniku Hanki Bielickiej (20.10.2017)

Dzisiaj wybraliśmy się do Saloniku Hanki Bielickiej, który znajduje się w centrum Katolickim przy parafii Świętego Krzyża w Łomży. Obejrzeliśmy kostiumy estradowe aktorki, kapelusze, obrazy, karykatury i rysunki oraz bibeloty, które zebrała podczas licznych podróży artystycznych po całym świecie. W Saloniku bardzo nam się podobało, na koniec wycieczki mogliśmy przymierzyć kapelusze, dzięki którym dziewczynki poczuły się jak prawdziwe damy, chłopcy za to jak dżentelmeni.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 22
infoza.net