Grupa V
Warsztaty w ŁCRE w Łomży 15.05.2018

Dzisiaj w ramach projektu "Kształcenie kompletacji kluczowych szansą na lepszą przyszłość" wybraliśmy się do Łomżyńskiego Centrum Rozwoju Edukacji na warsztaty prowadzone przez kolorowego i szalonego naukowca Pana Korka, który przeniósł nas w świat filmu pokazał jak powstaje dźwięk, a nawet oblewał nas mgłą. Wszyscy świetnie się bawiliśmy.

Więcej…
 
3 maj 28.04.2018

Dzieci z grupy teatralnej przygotowały wyjątkowe wydarzenie- przedstawienie w związku ze zbliżającym się Świętem Konstytucji 3 Maja. Zaprezentowały inscenizację obrad Sejmu Wielkiego i uchwalenia konstytucji, Dzieci zachwyciły uroczą grą aktorską. Zebrana publiczność nagrodziła małych artystów gromkimi brawami.

Więcej…
 
Ania na konkursie recytatorskim 25.04.2018

Ania Przyborowska z naszej grupy wzięła udział w konkursie recytatorskim "O złotą różdżkę Dobrej Wróżki" organizowanym przez Regionalny Ośrodek Kultury w  Łomży. Recytowała wiersz Jana Brzechwy "Kaczka Dziwaczka", który sama wybrała. Ania zaprezentowała się wspaniale, za co ogromnie jej gratulujemy.

Więcej…
 
Zawody sportowe 13.04.2018

W zawodach wzięły udział 2 grupy:  Nasz i grupa VIII. Były konkurencje w skokach, rzutach, slalomach, jak również grupowe przeciąganie liny w których dzieci znakomicie sobie poradziły. Wspaniała zabawa, dużo pozytywnych emocji!

Więcej…
 
Mini Pleybek Show 11.04.2018

Nasz kolega Nikita Tymoshenko reprezentował nasze przedszkole na przeglądzie piosenki Mini Pleybek Show. Nikita wcielił się w rolę łomżyńskiego artysty - muzyka, Michała Sawickiego i zaprezentował piosenkę "Hej sokoły". W nagrodę  otrzymał dyplom oraz książkę. Gratulujemy odwagi naszemu koledze i życzymy dalszych sukcesów.

Więcej…
 
Kosmos - podsumowanie wiadomości (23.03.2018)

Dzisiaj zjawił  się u nas w przedszkolu przybysz z kosmosu,który zaprosił nas na wirtualną wycieczkę w kosmos. Wspólnie z Robotem Robim utrwalaliśmy wiedzę na temat wszechświata. Rozwiązywaliśmy zagadki słowne, obrazkowe i rebusy, liczyliśmy obiekty i planety. W przerwie między naszymi zajęciami lecieliśmy wspólnie zrobioną rakietą przy piosence "Leć rakieto".

Więcej…
 
Powitanie wiosny 21.03.2018

Dzisiaj mamy już kalendarzową wiosnę, w związku z tym wybraliśmy się na wycieczkę, aby ją powitać. Rano zrobiliśmy kukłę "Marzannę", która jest symbolem zimy i nauczyliśmy się wiersza na jej pożegnanie: "Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno, dzisiaj cię żegnamy, bo wiosnę witamy!" Razem z kukłą obeszliśmy nasze osiedle, śpiewając jeszcze zimowe piosenki, a wracaliśmy już z gaikiem i piosenką o wiośnie. Na placu zabawiliśmy się jeszcze wspólnie z grupą VI, aby przywołać wiosnę i wypędzić zimę, która niestety jeszcze nie chce nas opuścić.

Więcej…
 
Kosmos 20.03.2018

Dzieci poznawały Układ Słoneczny i wchodzące w jego skład planety i gwiazdy. Dowiedziały się m.in., czym różni się  gwiazda od planety oraz pilot od astronauty.Przedszkolaki zastanawiały się także, czy na innych planetach istnieje życie i jak może wyglądać mieszkaniec innej planety. Razem z grupą VIII obejrzeliśmy ciekawy film o kosmosie. Temat bardzo podobał się dzieciom, chętnie brały udział w zajęciach. Wspólnie wykonaliśmy rakietę kosmiczną oraz własną przedszkolną galaktykę zamkniętą w szklanym naczyniu.

Więcej…
 
Obieg wody w przyrodzie 19.03.2018

Dzieci są bardzo zainteresowane otaczającym je światem i zjawiskami przyrodniczymi, które mają możliwość obserwować. Dlatego dzisiaj trochę poeksperymentowaliśmy aby w prosty sposób pokazać dzieciom jak wygląda obieg wody w przyrodzie oraz wyjaśniliśmy takie zjawiska jak: parowanie i skraplanie wody.

Więcej…
 
W poszukiwaniu wiosny 9.03.2018

Dzisiaj wybraliśmy się do ogrodu przedszkolnego ze specjalnym sprzętem (lupami) celu poszukiwania i rozpoznawania charakterystycznych cech wiosny. Po wyjściu z przedszkola słońce cieplej nas ogrzewało niż to było w zimie, powiewał łagodniejszy wiatr. Dzieci stwierdziły, że to już wiosna. Szukaliśmy dalej zmian, które niesie nowa pora roku: młode listki na krzakach, zielona trawa.Dzieci bardzo cieszyły się i podziwiały budzącą się przyrodę do życia. Rozpoznawały charakterystyczne cechy wiosny, jej symbole i rozumiały ich znaczenie.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 24
infoza.net