Grupa VI
Tłusty Czwartek - 8.02.2018r.

,,Powiedział nam Bartek,
   że dziś tłusty czwartek
   a Bartkowa uwierzyła
   i nam pączków uwarzyła.."

W naszym przedszkolu jesteśmy przywiązani do tradycji. Tym razem nasze kochane kuchareczki usmażyły nam pączki z nadzieniem . Zgodnie z tradycją przynajmniej jednego pączka zjadło każde dziecko. Przed tym dowiedzieliśmy się co nieco o Tłustym Czwartku.

 
Zimowe zabawy - 6.02.2018r.

,, Świat zasypał śnieg
    wokół zima biała.
    Czas pobawić się śnieżkami
    czas lepić bałwana..."

Długo czekaliśmy na przyjście zimy i w końcu zima nas odwiedziła.Jednak nie ma dużo śniegu więc nie mogliśmy bawić się i cieszyć w pełni urokami zimy. Za to w przedszkolu rozmawialiśmy o zimowych sportach i zabawach.Szczególną uwagę zwróciliśmy na bezpieczeństwo. Na zajęciach plastycznych wycinaliśmy i kolorowaliśmy niektóre elementy bałwana a teraz będziemy bacznie śledzić zmagania sportowe na Zimowej Olimpiadzie , która własnie się rozpoczęła.

 
17.01.2018r.- Święto Babci i Dziadka

,,Babci i dziadka, przyznać to trzeba
    każdemu dziecku życzyć potrzeba...."

W dniu 17.01.odwiedzili nas w przedszkolu nasi Dziadkowie. Dla nich były wiersze i  piosenki.Pomysłem na prezent było przedstawienie Jasełek a po tym nastąpiło wręczenie upominków i szczere życzenia.
Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy dużo zdrowia i pociechy z wnucząt.

Więcej…
 
Bal Karnawałowy 10.01.2018r.

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni.To bardzo lubiana przez dzieci atrakcja dostarczająca im wiele przeżyć i radości.
  Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiły się kolorowe postacie.Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek.W salach przedszkolnych można było spotkać królewny,wróżki, księżniczki,rycerzy, policjantów, żołnierzy.....nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci.Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.
  Sala wyglądała kolorowo.Przystrojona kolorowymi serpentynami i  balonami.Nie zabrakło spotkania i zabawy z Mikołajem, który pozostawił dla każdego dziecka paczkę.
  Dziękujemy za świetną zabawę i do zobaczenia za rok.

Więcej…
 
Zaproszenie

Serdecznie zapraszamy nasze Babcie oraz Dziadków
   na uroczystość z okazji ich święta,
   która odbędzie się 17 stycznia o godz.14.30

 
20.XII.2017r.- Jasełka

,,Gdy pierwsza gwiazdka błyśnie na wieczornym niebie,
   gdy popłynie w świat kolęda,
   przy choince zbiera się rodzina,
   to już są święta..."

  Tego dnia dzieci wraz z rodzicami zebrali się wokół choinki. Dla nich przygotowaliśmy ,, Jasełka- Historię Narodzin Pana Jezusa."Zaprosiliśmy na tę uroczystą chwilę Proboszcza Parafii Bożego Ciała w Łomży oraz Panią Dyrektor.Wspólnie wszyscy zaproszeni goście obejrzeli przedstawienie po czym przy kolędach podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy życzenia.
  
  Wszystkim życzymy tego, co najlepsze,
  dużo zdrowia, dużo szczęścia oraz pomyślności
  w Nowym Roku 2018.

Więcej…
 
6.12.2017r - Mikołajki

,,Przyjechał Mikołaj do naszego miasta,
  szuka grzecznych dzieci, niespodzianki dla nich ma..!

W tym dniu naszą grupę odwiedził Mikołaj.Każde dziecko miało czapkę mikołaja. Śpiewem i wspólnym tańcem przywitaliśmy długo oczekiwanego gościa. On obdarował nas słodkimi upominkami i zrobił tez z nami pamiątkowe zdjęcie.

Więcej…
 
29.11.2017r. Polska - moja Ojczyzna

Dzis uczestniczylismy w zajeciach zorganizowanych i prowadzonych przez agencje szkolno- przedszkolna LUPUS.Ich celem bylo przyblizenie i wyjasnienie slowa - patriotyzm. W czasie zajecia dzieci rozwiazywaly rózne zagadki zwiazane z Polska na specjalnie przygotowanych tablicach edukacyjnych.Na koniec spotkania otrzymalismy ,, Dyplom Malego Patrioty".Dzieci mialy mozliwosc wykonania zdjecia w strojach Powstanców.

Więcej…
 
24.XI..2017r.- Święto Pluszowego Misia

,,Miś różowy, miś pluszowy
    zbuntował się dziś.
    Chce iść także do
    tak jak chodzi Krzyś..."

Właśnie w piątek wszystkie dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi misiami i innymi pluszakami. Były misie małe i duże, białe,brązowe lub kolorowe. Były takie, które dzieci dostały jako prezenty lub misie, które pojawiły się w życiu dzieci z różnych innych powodów. O tym opowiadały dzieci na zajęciach.W czasie posiłków misie czekały na parapecie a potem dzieci bawiły się z misiami, tańczyły w rytm piosenek o misiach i kolorowały ulubione misie. Dzieci budowały dla swoich milusińskich domki z klocków a na końcu obejrzały krótkie odcinki,,Misia Uszatka ". Ten dzień był dniem radosnym i dla dzieci i dla cudownych misiów.

Więcej…
 
20.XI.2017r.- W teatrze

W poniedziałek odwiedziliśmy salę widowiskową przy szkole katolickiej.Obejrzeliśmy spektakl,,O psie kasztanie, który został detektywem".Była to wzruszająca, przygodowa opowieść o sile przyjażni, oddaniu i poświęceniu.Przygodom kasztana towarzyszyły dżwięki autorskich piosenek śpiewanych na żywo przez aktorów.Spektakl nauczył nas odpowiedzialności, szacunku i wzajemnej miłości.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 18
infoza.net