Grupa VI
6.12.2017r - Mikołajki

,,Przyjechał Mikołaj do naszego miasta,
  szuka grzecznych dzieci, niespodzianki dla nich ma..!

W tym dniu naszą grupę odwiedził Mikołaj.Każde dziecko miało czapkę mikołaja. Śpiewem i wspólnym tańcem przywitaliśmy długo oczekiwanego gościa. On obdarował nas słodkimi upominkami i zrobił tez z nami pamiątkowe zdjęcie.

Więcej…
 
29.11.2017r. Polska - moja Ojczyzna

Dzis uczestniczylismy w zajeciach zorganizowanych i prowadzonych przez agencje szkolno- przedszkolna LUPUS.Ich celem bylo przyblizenie i wyjasnienie slowa - patriotyzm. W czasie zajecia dzieci rozwiazywaly rózne zagadki zwiazane z Polska na specjalnie przygotowanych tablicach edukacyjnych.Na koniec spotkania otrzymalismy ,, Dyplom Malego Patrioty".Dzieci mialy mozliwosc wykonania zdjecia w strojach Powstanców.

Więcej…
 
24.XI..2017r.- Święto Pluszowego Misia

,,Miś różowy, miś pluszowy
    zbuntował się dziś.
    Chce iść także do
    tak jak chodzi Krzyś..."

Właśnie w piątek wszystkie dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi misiami i innymi pluszakami. Były misie małe i duże, białe,brązowe lub kolorowe. Były takie, które dzieci dostały jako prezenty lub misie, które pojawiły się w życiu dzieci z różnych innych powodów. O tym opowiadały dzieci na zajęciach.W czasie posiłków misie czekały na parapecie a potem dzieci bawiły się z misiami, tańczyły w rytm piosenek o misiach i kolorowały ulubione misie. Dzieci budowały dla swoich milusińskich domki z klocków a na końcu obejrzały krótkie odcinki,,Misia Uszatka ". Ten dzień był dniem radosnym i dla dzieci i dla cudownych misiów.

Więcej…
 
20.XI.2017r.- W teatrze

W poniedziałek odwiedziliśmy salę widowiskową przy szkole katolickiej.Obejrzeliśmy spektakl,,O psie kasztanie, który został detektywem".Była to wzruszająca, przygodowa opowieść o sile przyjażni, oddaniu i poświęceniu.Przygodom kasztana towarzyszyły dżwięki autorskich piosenek śpiewanych na żywo przez aktorów.Spektakl nauczył nas odpowiedzialności, szacunku i wzajemnej miłości.

Więcej…
 
10 listopad- przed świętem 11 listopada

,,Wszystko dookoła, dom i przedszkole
   fabryczne dymy, żelazna kolej,
   wszystko to Polska
   Ojczyzna nasza..."

Cały tydzień naszej pracy i zabawy poświęciliśmy na omawianie tematu,, Dom i domki".Dzieci poznały aspekt wyrazu ,,dom-rodzina, dom-budynek, domy-zwierząt a na koniec dom- Ojczyzna.
Święto 11 listopada obchodziliśmy w grupie przedszkolnej oraz z rodzicami.Każdy na swój sposób wyraził miłość do naszej Ojczyzny.
Dziękujemy grupom teatralnym w naszym przedszkolu za zaproszenie nas na montaż słowno-muzyczny z okazji Dnia Niepodległości.

Więcej…
 
Wycieczka do MPEC w Łomży - 17.10.2017r.

Tata Natalii Ławskiej zaprosił nas na dni otwarte do MPEC-u w Łomży.Za nim wyruszyliśmy na zwiedzanie terenu zakładu , każde dziecko wraz z paniami dostało kaski żółte na głowę.Najpierw rozszyfrowaliśmy skrót zakładu pracy i dowiedzieliśmy się ,że jest to Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej.Bardzo duże było nasze zdziwienie gdy dowiedzieliśmy się , że stąd bierze się ciepło w naszych mieszkaniach,przedszkolach i szkołach w całej Łomży.Widzieliśmy potężny komin,rury, piece,ogromne składy miału węglowego oraz urządzenie , które wsypuje materiał opałowy do potężnych pieców. Byliśmy także w laboratorium , gdzie badana jest woda i oglądaliśmy różne eksperymenty z wodą.Obejrzeliśmy film n.t szkodliwości dymów pochodzących ze spalania różnych odpadów.Na koniec   rozwiązywaliśmy zagadki a w nagrodę otrzymaliśmy upominki od pracowników MPEC-u i cukierki. Wszystkim pracownikom serdecznie  dziękujemy  za przekazanie ogromnej wiedzy w miłej atmosferze i zapraszamy do obejrzenia zdjęć z niezapomnianej wycieczki.

Więcej…
 
Witaminy- owoce i warzywa sprzyjają zdrowiu 11.10.2017r.

,,Już malin pełno w koszu
  Krzyś ma radosną minę
  będzie z nich dużo soku
  na długą, mrożną zimę...!

O owocach i warzywach moglibyśmy mówić bardzo dużo.Znamy wszystkie pod względem wyglądu i smaku.Teraz poznaliśmy wiadomości o zdrowotnych właściwościach owoców i warzyw gdy minie sezon ich wzrostu. Mówiliśmy o tym jak przechowywać warzywa i owoce zimą ,co zrobić , żeby wykorzystać ich witaminy gdy śnieg za oknem.Na koniec zrobiliśmy pracę plastyczną metodą wydzieranki,, Owoce w słoiku''.

Więcej…
 
Dbamy o zdrowie 4.10.2017r

,,Kto o krzepkie zdrowie dba
  ten się długo myje co dzień..
  Musisz się gimnastykować!
  Ciało w ruch rytmiczny wprowadż,
  Ćwicz je prężnie i miarowo
  bo to pięknie bo to zdrowo...!

Za oknem jesień a u nas temat zdrowie.Podczas zajęć mówiliśmy o tym co robić , żeby być zdrowym. Ustaliliśmy, że nie wystarczy tylko mówić , trzeba działać więc ćwiczyliśmy na gimnastyce oraz codziennie po obiedzie myjemy zęby.Wszyscy mieliśmy ogromną radość z zabawy gimnastycznej .Wielką radość mamy też z mycia zębów.

Więcej…
 
Niespodzianka z okazji Dnia Chlopaka 29.09.2017r

Dziś obchodziliśmy Dzień Chłopaka- Przedszkolaka.Dziewczynki złożyły życzenia, zaśpiewały 100 lat i wręczyły upominki.W tym dniu czekało na nas wiele niespodzianek : spotkanie z pieskiem, filmowa bajka. Pózniej przy przedszkolnych przebojach wszyscy świetnie się bawili.Impreza była udana.

Więcej…
 
Pupile Wety- 21.09.2017r.

,,Wtulony w kącik ciemny
  siedzi sam, bezimienny
  mały piesek, szczeniaczek i płacze..."

Tym razem na festynie ,,Pupile Wety"widzieliśmy zwierzęta bardzo szczęśliwe, zadbane i kochane przez wszystkich właścicieli. Obejrzeliśmy  krótki teatrzyk, wzięliśmy udział w loterii, z której dochód został przeznaczony dla osób potrzebujących.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 18
infoza.net