Grupa VIII
SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE

Serdecznie zapraszamy Rodziców na

SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE,

które odbędzie się dnia 20 grudnia o godz. 14:00.

 
Spotkanie edukacjyjne (29.11.2017)

W listopadową środę odbyło się spotkanie edukacyjne zorganizowane przez agencję szkolno - przedszkolną LUPUS, w trakcie którego dzieci pogłębiły wiedzę dotyczącą Polski, jako naszej Ojczyzny.

Więcej…
 
Święto Misia - 24.11.2016 r.

W tym dniu mieliśmy atrakcji co niemiara. Tradycją naszego przedszkola są obchody Święta Misia. Dzieci przygotowały się na tę okoliczność bardzo starannie. Każdy z nich przyniósł swoją ulubioną maskotkę, która została przez dzieci odświętnie przystrojona. Były misiowe przytulanki, misiowa dyskoteka, tańce z pluszakami. Dzieci podczas prezentacji multimedialnej zapoznały  się z historią powstania maskotki misia. Zarówno dzieci, jak i misie były z tego dnia bardzo zadowolone. Świadczą o tym  zdjęcia.

Więcej…
 
Skąd wziął się jeleń w herbie Łomży ? - 24.11.2016 r.

W ramach obchodów 600- lecia Łomży w naszym przedszkolu realizowany jest  cykl zajęć o historii naszego miasta. Z tej okazji gościliśmy p.  dyrektora ŁPKDN w Drozdowie, który opowiedział przedszkolakom historię  herbu łomżyńskiego. Spotkanie było bardzo ciekawe, bo dzieci mogły  obejrzeć i dotknąć poroży jelenia, zagrać na tubie naśladując głos  dzikich zwierząt, obejrzeć zęby dzikich zwierząt, a także wysłuchać  ciekawostek przyrodniczych.

Więcej…
 
"Dzień Niepodelgości" (10.11.2017)

Dzieci z naszej grupy wraz z grupa V realizują program „W świecie filmu i teatru” w ramach projektu unijnego „Kształcenie kompetencji kluczowych szansą na lepszą jakość edukacji przedszkolnej”.  W ramach programu przygotowaliśmy krótki występ upamiętniający odzyskanie niepodległości przez Polskę. Chcieliśmy w ten sposób uczcić 99 rocznicę wyzwolenia spod okupacji Państwa Polskiego.  Pomimo stresu, spowodowanego pierwszym występem w tym roku szkolnym, dzieci zachowały się jak mali patrioci  i zaprezentowały się najlepiej jak umiały. Włożyły w ten występ całe swoje serce, a wykonanie przez nich „Mazurka Dąbrowskiego” na długo pozostanie w naszej pamięci.

Więcej…
 
Godło Polski (8.11.2017)

W związku z nadchodzącym dniem 11 Listopada dzieci poznają historie Polski oraz jej symbole narodowe. Wykonywaliśmy prace plastyczną „Godło Polski”, która potraktowaliśmy bardzo wyjątkowo i dołożyliśmy wszelkich starań, aby nasze wykonanie było jak najlepsze.

Więcej…
 
Piątkowe kino (27.10.2017)

Ostatni piątek miesiąca jest dniem filmowym.  Wykorzystując ten fakt najpierw obejrzeliśmy film edukacyjny dotyczący bezpieczeństwa na drodze, nauczyliśmy się piosenki ”Halo panie Policjancie” oraz podjęliśmy pierwsze kroki do nauki tańca do piosenki „Bezpieczna droga radami SpongeBoba”. Na zakończenie obejrzeliśmy bajkę z serii „Troskliwe Misie”.

Więcej…
 
Leśne zwierzęta (30.10.2017)

W ciągu ostatniego tygodnia  rozmawialiśmy o lesie oraz zwierzętach go zamieszkujących. Wykonaliśmy w grupach trudną pracę polegającą na naklejaniu małych fragmentów kolorowego papieru na kartkę w formacie a3. Nasze prace umieszczone zostały w kąciku przyrody w naszej sali, gdzie super się prezentowały.

Więcej…
 
Stosunki przestrzenne (26.10.2017)

W przedszkolu uczymy się różnych rzeczy. Tego dnia ćwiczyliśmy stosunki przestrzenne z wykorzystaniem krzeseł oraz woreczków. Ćwiczyliśmy nad, pod, obok, za. I trzeba przyznać, że świetnie  nam szło,.

Więcej…
 
Sprzątanie i ubieranie (20.10.2017)

Tak jak w każdym domu, tak tez w przedszkolu musimy znaleźć czas na sprzątanie. Każde dziecko posiada własną szufladki, w której powinno trzymać porządek. Żeby usprawnić codzienne wychodzenie na plac przedszkolny, ćwiczyliśmy szybkie ubieranie kurtek, czapek i szalików.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 18
infoza.net