Grupa VIII
Wyjście do kina "Wielka mała stopa" (4.10.2017)

Dnia 4 października wybraliśmy się do kina na bajkę „Wielka, mała stopa”. Dzieci zachowywały się wzorowo, po wcześniejszym ustaleniu wszelkich zasad bezpieczeństwa dotyczących wyjścia, przejazdu autobusem i pobytu w kinie. Bajka opowiadała historię nastoletniego Adama, który wyrusza w poszukiwaniu swojego ojca. Podczas swojej wyprawy dowiaduje się, że jest potomkiem Yeti. Ale, jak to każda bajka, dobrze się kończy, dobro wygrywa ze złem i wszyscy żyją długo i szczęśliwie.

Więcej…
 
Dary jesieni (3.10.2017)

Nasz nowy dzień w przedszkolu rozpoczęliśmy wysłuchaniem piosenki o kasztanach. Następnie wykorzystaliśmy „dary natury”, znajdujące się w sali, jako liczmany, dzięki którym ćwiczyliśmy  „dokładanie” i „zabieranie” w zakresie 4. Następnym punktem zajęć było ułożenie kompozycji szyszek, żołędzi, kasztanów na kartce papieru, odrysowanie i domalowanie elementów tworzących całość – wg pomysłów dzieci.

Więcej…
 
Dzień Chłopaka (29.09.2017)

Dzisiaj świętowaliśmy Dzień Chłopaka w naszej grupie. To był dłuuugi dzień pełen wrażeń. Najpierw chłopcy trzymali prezenty o dziewczynek, następnie wybraliśmy się na spotkanie psem. Uwiecznieniem tego dnia było „KINO” wraz z popcornem, gdzie dzieci obejrzały bajkę ”Smerfy. Poszukiwacze zaginionej wioski”

Więcej…
 
Wyprawa na skrzyżowanie (27.09.2017)

Tego dnia wybraliśmy się na skrzyżowanie, aby przetestować poznana przez nas wiedze dotycząca zachowania się na ulicy. Wszystkie dzieci doskonale wiedziały, jak zachować się na światłach, jak również  znały zasady zachowania się na przejściu, gdy nie ma sygnalizacji świetlej.

Więcej…
 
Bezpieczeństwo na drodze (26.09.2017)

Cały obecny tydzień poświęcony jest bezpieczeństwu dzieci zarówno w domu, przedszkolu jak i w drodze do przedszkola. Dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego zachowania się w różnych codziennych sytuacjach, a przede wszystkim odpowiedniego poruszania się po chodniku i przechodzenia przez ulicę, jak również poznały podstawowe znaki. Dzieci zastanawiały się po co są nam przepisy?? Do zajęć wykorzystaliśmy tablicę interaktywną, na której oglądaliśmy filmiki ukazujące bezpieczne sposoby przechodzenia przez ulicę.

Więcej…
 
OBCY niebiezpieczny (20.09.2017)

W dzisiejszej rzeczywistości dużą uwagę musimy poświęcić na naukę bezpieczeństwa wśród jak najmłodszych dzieci. Przedszkolnym priorytetem ministerialnym jest bezpieczeństwo dzieci zarówno w domu, przedszkolu, sytuacjach niebezpiecznych. W naszym przedszkolu prowadzony jest program „Bezpieczny Przedszkolak”. Od początku roku poruszamy z dziećmi tematy różnego rodzaju zagrożenia i uczymy jak zachować się w takich sytuacjach.  Tego dnia rozmawialiśmy o OBCYM, sposobach zachowania w razie kontaktu oraz o tym jak wyglądać może taka osoba.

Więcej…
 
Samodzielne eksperymenty (22.09.2017)

Dzieciom z naszej grupy bardzo spodobał się eksperyment z dnia wczorajszego „Co pływa, co tonie”. Każde chciało sprawdzić osobiście, jakie przedmioty znajdujące się w sali „można utopić”. W rezultacie dzieci zrozumiały, że ciężar przedmiotu wpływa na zatoniecie albo unoszenie się na wodzie. Przy okazji zrobiliśmy kolejny eksperyment. Sprawdzaliśmy cos się stanie jak do wody dodamy płyn do mycia naczyń i będziemy dmuchać w wodę słomkami. Powstały piękne nieposkromione bańki, które uciekały nam z misek

Więcej…
 
"Co pływa, co tonie" (21.09.2017)

Prowadząc zajęcia z dziećmi bardzo ważna rzeczą jest jednocześnie realizowanie zaplanowanego miesięcznego planu pracy, lecz także planowanie niespodziewanych zajęć inspirowanych pomysłami dzieci. Właśnie dlatego w popołudniowy czwartek sprawdzaliśmy co pływa, a co tonie

Więcej…
 
Magiczne kolorowanki (14.09.2017)

W dzisiejszych czasach korzystanie z komputer, tabletu jest na porządku dziennym. Dlatego też w przedszkolu prowadzone są zajęcia mające na celu pokazanie bezpiecznych sposobów korzystania z technologii oraz zaprezentowanie różnorodnych form pracy z komputerem czy tabletem. „Magiczne kolorowanki” to pierwsze z cyklu zajęć pracy z wykorzystaniem  tabletu. Po pokolorowaniu specjalnych kolorowanek, używając odpowiedniej aplikacji zainstalowanej na tablecie, kolorowanki „ożywają”. Uśmiech na twarzach dzieci bezcenny.

Więcej…
 
Pierwsze wyprawy na plac przedszkolny (6.09.2017)

Korzystając z ładnej pogody już 6 września pierwszy raz z w nowym roku szkolnym wyszliśmy na podwórko. Przed wyjściem ustaliliśmy zasady przygotowywania się do wyjścia na plac zabaw oraz bezpiecznego korzystania ze sprzętów zabawowych. W następnych dniach często wychodziliśmy na dwór zabierając ze sobą sprzęty znajdujące się w sali gimnastycznej np. hula hop. W pewien piątek (15 września) szukaliśmy na placu zabaw szyszek i liści, aby móc umieścić nasze znalezione oznaki jesieni w kąciku przyrody.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 17
infoza.net