Wydarzenia
Baśń muzyczna o krasnalach

W poniedziałek 13 listopada, zaraz po wcześniejszym śniadaniu wyjechaliśmy do Szkół Katolickich przy ul. Sadowej w Łomży, by  w tamtejszej auli obejrzeć baśń muzyczną "W tajemniczej krainie krasnali".
Zabawne przedstawienie o skrzatach, smerfach, trolu, czarownicy - złośnicy i leśnych zwierzętach dostarczyło naszym małym widzom wielu ciekawych wrażeń. Dzieci żywo reagowały na wydarzenia na scenie i z ochotą brały udział w zabawach i zadaniach proponowanych przez bohaterów tego widowiska.
Na koniec zostały rozlosowane nagrody, które dla naszego przedszkola odebrały panie Beata Kalinowska i Beata Kowalewska. Jak zwykle takie wyjazdy mają w sobie jeszcze jedną ukrytą atrakcję - przejazd autobusem. Wnikliwa obserwacja tego, co widać przez okno pojazdu była źródłem mniej i bardziej poważnych rozmów między dziećmi:)
Oczywiście zachęcamy do rodzinnych rozmów o tym wydarzeniu.

Więcej…
 
Czerwony Kapturek w 14 - stce:)

Rzeczywiście, nasze przedszkole odwiedziła Grupa teatralna Pinokio z Nowego Sącza. Klasyczna bajką, jaką zaprezentowali naszym małym widzom sprawiła wiele radości. Urocza dziewczynka z czerwonym kapturkiem na głowie, schorowana babcia, zatroskani mama i gajowy - to postacie, które od lat zachwycają dzieci. Byłbym zapomniał o wilku - jak zwykle dostał nauczkę.
Z uśmiechem na ustach, z morałem w pamięci zadowolone dzieci brawami nagrodziły artystów:)

 
Uczciliśmy odzyskanie niepodległości

Tradycją naszego przedszkola są obchody Święta Niepodległości. W tym roku 10 listopada dwie grupy pięciolatków przygotowały montaż słowno – muzyczny, w którym zaprezentowały wiersze i pieśni patriotyczne. Dzieci zapoznały się z postacią marszałka Józefa Piłsudskiego i naszego lokalnego patrioty, którego działalność związana była z ruchem niepodległościowym – Leona Kaliwody. Inscenizacja  ta wpisana została w cykl uroczystości związanych z obchodami 600 – lecia miasta Łomża. W obchodach uczestniczyły dzieci z przedszkola oraz ich rodzice. W uroczystości wzięli udział goście, którzy opowiedzieli nam o swojej pracy i pasji jaką jest wojsko. Zaprezentowali oni dzieciom strój i szablę ułańską. Każdy z przedszkolaków uczestniczących w uroczystości odznaczony został przez żołnierzy medalem „Małego Patrioty”.

Więcej…
 
Teatrzyk w październiku

2 października do Przedszkola  przyjechali aktorzy ze Studia Artystycznego Arena w Białymstoku, by zaprezentować dzieciom historię pewnego chłopca- miłośnika gier komputerowych. Przekaz płynący z przedstawienia  miał na celu pokazanie dzieciakom, że świat gier komputerowych wcale nie jest ciekawszy od realnego świata. Komputer nie powinien zastępować dzieciom przebywania na świeżym powietrzu, zabaw z rówieśnikami i czasu spędzonego na innych ciekawych i wartościowych zajęciach. A rodzice niech czasem zastąpią komputer ciekawą książką, czy wspólną przejażdżką rowerem... zachęcamy.

Więcej…
 
Kino sferyczne

12 października w naszym przedszkolu zagościło kino sferyczne. Co to takiego - wiedziały dzieci, które oglądały filmy w roku ubiegłym. Dla "nowych" przedszkolaków była to niespodzianka.
W mającym kształt kopuły "kinie" dzieciaki oglądały filmy, których akcja działa się poniekąd dookoła głowy...
Czy takie kino podoba się dzieciom? Z pewnością tak. Warto jednak porozmawiać o tym wydarzeniu ze swoimi pociechami, do czego serdecznie zachęcamy:)

 
Pierwszy teatrzyk w nowym roku szkolnym:)

21 września do naszego przedszkola przyjechali aktorzy ze Studia Teatralnego "Efekt". Zaprezentowali oni przedstawienie pt.: "Jaś i Małgosia", w którym o dziwo znalazły się postacie z różnych bajek. Dzięki pomocy naszych przedszkolaków, wszystkim udało się wrócić do swoich "światów". Mali pomocnicy otrzymali w nagrodę dyplomy i razem z teatralną trupą gromkie brawa:)

Więcej…
 
Ślubowanie 2017

W piękne, słoneczne i ciepłe popołudnie 28 września, na scenie koncertowej naszego przedszkola odbyło się uroczyste włączenie do grona przedszkolaków nowo przyjętych dzieci.  
Uroczystość rozpoczęła p. Dyrektor Grażyna Kowalewska, która nieco później za pomocą "magicznego" ołówka pasowała zgromadzone na scenie dzieci na przedszkolaków.
Zanim to jednak nastąpiło, starszaki wierszem i piosenką zachwalały  swój "drugi dom" oraz "pouczały", jak stać się dobrym przedszkolakiem. Maluchy z uśmiechem na buziach przyjęły rady starszych kolegów i koleżanek, i z nieskrywaną radością przystąpiły do zadań sprawdzających ich "przedszkolne kwalifikacje":) Ponieważ zostały one potwierdzone przez dość licznie zgromadzoną społeczność przedszkolną (dzieci, rodziców i absolwentów), nie było więc przeszkód, by rozpocząć ceremonię pasowania na przedszkolaka. Był ołówek na prawym ramieniu, był pamiątkowy medal na szyi, były upominki i był... pyszny tort:)  
Z  pewnością  niejednemu dziecku po zakończeniu uroczystości w uszach rozbrzmiewały słowa "Jestem sobie przedszkolaczek"...

Więcej…
 
Ćwiczenia ewakuacyjne.

13 września tuz po śniadaniu w naszym przedszkolu rozpoczęła się ćwiczebna ewakuacja wszystkich przebywających w przedszkolu osób. Takie ćwiczenie ewakuacyjne jest potrzebne na wypadek pojawienia się prawdziwego zagrożenia (np. pożar), by wiedzieć, jak właściwie postępować.

 
Zakończenie roku przedszkolnego 2016/17

Uroczyste zakończenie roku w naszym przedszkolu odbyło się 22 czerwca 2017r. Wzięły w nim udział przedszkolaki z wszystkich grup. Pod okiem swoich wychowawców przygotowały tańce, wierszyki i piosenki, którymi pożegnały się z kolegami i nauczycielami. 
Dzieci 6-letnie oraz niektóre pięciolatki odchodzące do szkoły podstawowej odebrały z rąk Pani Dyrektor pamiątkowe dyplomy oraz wręczyły wszystkim pracownikom przedszkola kwiaty dziękując w ten sposób za kilka lat spędzonych z nimi w tym miejscu.
Po części oficjalnej maluchy wraz z rodzicami udali się do swoich sal, by tam pożegnać się ze swoimi wychowawcami i kolegami.
Życzymy udanych wakacji: pełnych słońca, radości i pięknych wspomnień:)

Więcej…
 
"Piąteczka" zaprosiła na teatrzyk "Czternastkę"

Inscenizacja bajki "Królewna Śnieżka" miała miejsce na deskach Centrum Kultury na Sadowej. Oprócz pięknej gry aktorskiej dzieci, mogliśmy podziwiać piękne stroje wykonane przez nauczycieli oraz rodziców przedszkola. Całość sprawiła, że czuliśmy się jak w prawdziwym teatrze.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 24
infoza.net