Jubileusz 30 - lecia Przedszkola Publicznego nr 14 w Łomży.

13 czerwca obchodziliśmy 30 - lecie istnienia naszego przedszkola.
Rozpoczęliśmy je punktualnie o 13.00 Mszą Świętą celebrowaną w kościele p.w. Bożego Ciała w Łomży. O jej uroczystą oprawę zadbała p. Marzena Gosk - katechetka z naszego przedszkola. Angażując dzieci, rodziców i pracowników do różnych funkcji sprawiła, że dziękczynienie za 30 lat Przedszkola pod Wiatraczkiem było udziałem całej społeczności przedszkolnej.
Po zakończonej Mszy Św. Pani Dyrektor Grażyna Kowalewska rozpoczęła uroczyste obchody na naszej scenie koncertowej. Powitała ona licznie zebranych gości: przedstawicieli łomżyńskiego Ratusza, Kuratorium Oświaty w Białymstoku, dyrektorów placówek oświatowych i kulturalnych z terenu miasta oraz pracowników emerytowanych, na których twarzach pojawiały się uśmiechy kiedy na scenie występowały nasze przedszkolaki. Od najstarszych do najmłodszych - wszystkie przygotowane pod okiem swoich wychowawców - zaprezentowały niemałe talenty aktorskie  i taneczne.
Ważnym momentem Jubileuszu było wręczenie pamiątkowych odznaczeń pracownikom, którzy tworzą rzeczywistość tego miejsca od początku jego istnienia. Każde takie wydarzenie wiąże się z prezentacją rysu historycznego. W naszym przedszkolu została zorganizowana wystawa zdjęć prezentująca 30 lat funkcjonowania przedszkola.
Punktem kulminacyjnym oficjalnych uroczystości było pojawienie się tortu, którego degustacja nastąpiła zaraz po wspólnym zaśpiewaniu "Sto lat!"
Dla naszych dzieci  i rodziców ten moment był początkiem festynu, na który większość z nich czekała. Pogoda, która nie rozpieszczała nas tego dnia (silny wiatr i deszcz), na czas zabaw na placu przedszkolnym pokazała swoje słoneczne oblicze. Dzięki temu przygotowane atrakcje, a wśród nich: karuzela, kolorowa wata cukrowa, lody, pompowana zjeżdżalnia, loteria fantowa, stanowisko do malowania twarzy oraz tradycyjne jedzonko - pyszny bigos oraz popcorn cieszyły każdego uczestnika festynu.
Dziękujemy wszystkim, którzy swoją obecnością uświetnili Jubileusz 30 - lecia "Przedszkola pod Wiatraczkiem".

 
infoza.net