Ogłoszenie
- Od dnia 18.05.2020 r. wznawia funkcjonowanie Przedszkole Publiczne nr 14 w Łomży.
- W związku z powyższym prosimy o ponowne zgłoszenie dziecka do nauczycieli grup, od 18.05.2020r.
- Rodzice przyprowadzający dziecko od 18.05.2020 zobowiązani są złożenia oświadczenia, które można pobrać ze strony internetowej przedszkola. Oświadczenie
- Pierwszeństwo do opieki przedszkolnej w czasie epidemii mają dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
- Na podstawie Rozporządzenia MEN z dnia 29.04.2020 r. i wytycznych GIS z dnia 4.05.2020 r. liczba dzieci w grupie nie może przekraczać 12. W uzasadnionych przypadkach, i za zgodą organu prowadzącego przedszkole liczbę dzieci można zwiększyć o 2.
- Na czas epidemii PP nr 14 w Łomży będzie czynne od godz. 7.00 do godz. 16.00.
- Przedszkole będzie funkcjonowało zgodnie z poniższymi procedurami wyznaczonymi przez GIS z którymi rodzice mają obowiązek zapoznać się i stosować się do ich zaleceń.
- Dla dzieci nie objętych opieką przedszkolną nadaj kontynuowane będzie nauczanie zdalne.
Wytyczne-GIS-żłobki-przedszkola-Pierwsza-aktualizacja
- Procedura przyprowadzania i odbierania dzieci
- O fakcie z możliwości skorzystania z opieki przedszkolnej przez dziecko rodzice powinni powiadomić dyrektora placówki.
- Rodzice nie mogą przyprowadzać dzieci z objawami chorobowymi, bądź w przypadku, gdy domownik odbywa kwarantannę.
- Dzieci do przedszkola powinni być przyprowadzane / odbierane przez osoby zdrowe.
- Dzieci można przyprowadzać od godz. 7.00 rano, a odbierać do godz. 16.00.
- Dziecko nie powinno zabierać ze sobą do przedszkola i z przedszkola niepotrzebnych przedmiotów i zabawek.
- Przyprowadzając lub odbierając dziecko rodzic/ opiekun powinien zabezpieczyć się w środki ochrony osobistej / maseczka, rękawiczki / oraz korzystać każdorazowo ze środków dezynfekujących.
- Należy dziecku przypominać podstawowe zasady higieny takie jak: nie podawanie ręki na powitanie, , unikanie dotykania oczu, nosa, ust, mycie rąk, zasłanianie ust i nosa przy kichaniu i kasłaniu,
- Rodzice /opiekunowie przyprowadzający dzieci mogą wchodzić do przestrzeni wspólnej – szatni zachowując zasady 1 rodzic z dzieckiem lub w odstępstwie od kolejnego rodzica/ opiekuna 2 metry, przy czym należy przestrzegać wszelkich środków ostrożności ( ochrona ust, nosa, rękawiczki, dezynfekcja ).
- Dziecko do Sali wprowadzane jest przez wyznaczony personel. Adekwatnie dzieje się w przypadku odbioru dziecka.
Procedura postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem lub zachorowania na COVID – 19 u dziecka przebywającego w przedszkolu
- Należy wyznaczyć i przygotować pomieszczenie lub wydzielić obszar, w którym będzie można izolować dziecko w przypadku objawów chorobowych.
- Należy niezwłocznie odsunąć dziecko od grupy, zmierzyć temperaturę, umieścić w izolatce i powiadomić rodziców.
- Dziecko z podejrzeniem zakażenia koronawirusem lub zachorowania na COVID – 19 w trakcie pobytu w izolatce i do czasu powiadomienia rodziców powinno znajdować się pod opieką 1 nauczyciela.
- Niezwłocznie należy wstrzymać przyjmowanie kolejnych dzieci, powiadomić właściwą stację sanitarno – epidemiologiczną i stosować się ściśle do wydawanych instrukcji i poleceń.
- Obszar , w którym poruszało się dziecko należy poddać gruntownemu sprzątaniu, zgodnie z funkcjonującymi w przedszkolu procedurami oraz zdezynfekować powierzchnie dotykowe.
- Należy stosować się do zaleceń państwowego powiatowego inspektora sanitarnego przy ustalaniu, czy należy wdrożyć dodatkowe procedury biorąc pod uwagę zaistniały przypadek.
- Należy ustalić listę osób przebywających w tym samym czasie w przedszkolu, w którym przebywało dziecko podejrzane o zakażenie i stosować się do wytycznych GIS dostępnych na stronach gis.gov.pl lub https://www.gov.pl/web/koronawirus/ odnoszących się do osób , które miały kontakt z zakażonym.
- W przypadku wątpliwości należy zwrócić się do stacji sanitarno – epidemiologicznej w celu konsultacji lub uzyskania porady.
- Rodzic/ opiekun powinien zapoznać się z procedurą postępowania z dzieckiem w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem lub zachorowania na COVID – 19 i potwierdzić to własnoręcznym podpisem.
- Procedura postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem lub zachorowania na COVID – 19 personelu przedszkola
- Do pracy mogą przychodzić jedynie zdrowe osoby, bez jakichkolwiek objawów wskazujących na chorobę zakaźną.
- Nie należy angażować w zajęcia opiekuńcze pracowników przedszkola powyżej 60 roku życia lub z istotnymi problemami zdrowotnymi.
- Należy wyznaczyć i przygotować pomieszczenie lub wydzielić obszar, w którym będzie można izolować osobę w przypadku objawów chorobowych.
- Pracownicy przedszkola powinni być poinstruowani, że w przypadku wystąpienia niepokojących objawów nie powinni przychodzić do pracy, powinni pozostać w domu i skontaktować się telefonicznie ze stacją sanitarno – epidemiologiczną , oddziałem zakaźnym, a w razie pogorszenia się stanu zdrowia zadzwonić pod numer 999 lub 112 i poinformować, że mogą być zakażeni koronawirusem.
- Zaleca się bieżące śledzenie informacji GIS i Ministra Zdrowia dostępnych na stronach gis.gov.pl lub https://www.gov.pl/web/koronawirus/ , a także obowiązujących przepisów prawa.
- W przypadku wystąpienia u pracownika niepokojących objawów sugerujących zakażenie koronawirusem należy niezwłocznie odsunąć go od pracy. Należy wstrzymać przyjmowanie kolejnych grup dzieci, powiadomić właściwą stację sanitarno – epidemiologiczną i stosować się ściśle do wydawanych instrukcji i poleceń.
- Obszar , w którym poruszał się pracownik należy poddać gruntownemu sprzątaniu, zgodnie z funkcjonującymi w przedszkolu procedurami oraz zdezynfekować powierzchnie dotykowe.
- Należy stosować się do zaleceń państwowego powiatowego inspektora sanitarnego przy ustalaniu, czy należy wdrożyć dodatkowe procedury biorąc pod uwagę zaistniały przypadek.
- Należy przygotować i umieścić w określonym miejscu ( łatwy dostęp ) potrzebnych numerów telefonów, w tym stacji sanitarno – epidemiologicznej, służb medycznych.
- Należy ustalić listę osób przebywających w tym samym czasie w przedszkolu, w którym przebywała osoba podejrzana o zakażenie i stosować się do wytycznych GIS dostępnych na stronach gis.gov.pl lub https://www.gov.pl/web/koronawirus/ odnoszących się do osób , które miały kontakt z zakażonym.
- W przypadku wątpliwości należy zwrócić się do stacji sanitarno – epidemiologicznej w celu konsultacji lub uzyskania porady.
Zarządzenie Dyrektora Przedszkola w sprawie zawieszenie zajęć wychowawczo – dydaktycznych w Przedszkolu Publicznym nr 14 w Łomży