W ramach programu ,, Matematyczny start” na zajęciach matematycznych bawiliśmy się figurami geometrycznymi. Podczas zajęć dzieci : rozpoznawały i nazywały proste figury geometryczne( koło, kwadrat, trójkąt i prostokąt), klasyfikowały figury ze względu na kształt, kolor i wielkość, układały figury wykorzystując różne przybory a także własne ciała oraz wykonały pracę plastyczną wg. własnej inwencji twórczej . Dzięki tym ćwiczeniom dzieci utrwaliły figury geometryczne.


