cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

16.04.2020 Śniadanie na wiejskim podwórku

Zwierzęta z wiejskiego podwórka- opowiadanie 

Rodzic siada tak, aby mógł „masować” dziecko po plecach, czyta treść opowiadania i wykonuje działania w nawiasach. Później następuje zmiana ról (Dziecko wykonuje masaż na plecach rodzica).

Treść opowiadania:

Wyobraź sobie, że jesteś na wiejskim podwórku. Jest wiosenny dzień na wsi. Nadchodzi czas karmienia zwierząt. Na podwórku pojawia się gospodyni (przebieganie palcami po plecach). Wyprawia krowy na łąkę, na soczysta trawę. (Przesuwanie powoli piąstkami po plecach). Po powrocie nalewa świniom jedzenie do koryta. (Uderzanie czterema palcami obu rąk). Następne są konie, które spokojnie czekają na swoje sianko i owies. (Uderzanie na przemian, palcami raz jednej ręki, raz drugiej ręki). Pozostał już tylko drób: kury, kaczki, indyki i gęsi, które otoczyły gospodynię rozsypującą ziarno. Zaczęło się dziobanie ziarna. (Uderzanie palcem wskazującym po całych plecach). Twoja wizyta się zakończyła. Usiądź i zmień się rolami.

 

Zabawa ruchowa „Konik”

Rodzic wyznacza teren zabawy, oraz teren stajni dla konia. Na jego polecenie konik wybiega ze stajni i „idzie stępa”- powoli z wysokim unoszeniem kolan, lub w miarę możliwości „biegnie kłusem” – szybko na palcach. Po wykonaniu każdego zadania koń wraca do stajni

 

Lepienie wybranego zwierzątka z wiejskiego podwórka

Do wykonania tego zadania można wykorzystać plastelinę, jeżeli nie posiadamy jej w domu możemy samodzielnie wykonać np. masę solną, ciastolinę.

Przepisy na te masy można znaleźć np. tutaj: https://panimonia.pl/2018/01/23/masy-sensoryczne-plastyczne-przepisy/

Zadaniem dziecka jest ulepienie wybranego zwierzątka – mieszkańca wiejskiego podwórka.

Prace dodajemy na Misiowa stronę 🙂

Zabawa w rytm piosenki „Dziadek fajną farmę miał”. Można poruszać się jak wymieniowe zwierzęta, lub tylko naśladować ich odgłosy.

Link do piosenki: https://www.youtube.com/watch?v=30nw6AtuGiQ