cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

Ćwiczenia oddechowe dla dzieci i rodziców do wspólnej zabawy w domu – 04.01.2019r

Najbardziej podstawowym ćwiczeniem jest dmuchanie, ale nie oznacza to, ze zawsze jest najłatwiej. Warto pamiętać, że szczególnie ta cześć pracy logopedycznej, powinna być dla dzieci dobrą zabawą.

1.Puszczanie baniek mydlanych

Najbardziej popularnym i uwielbianym ćwiczeniem oddechowym dla dzieci jest puszczanie baniek mydlanych. Wystarczy kupić zestaw do robienia baniek mydlanych i pokazać dziecku co można z nim robić. Warto zwrócić uwagę na prawidłowy oddech: wdech nosem i wydech ustami – wtedy bańki będą największe, a policzki i usta będą prawidłowo pracowały.

2. Kolorowe obrazy

Kto nie lubi malować w inny niż tradycyjny sposób. Dzieci z natury są ciekawskie i każdy nowy sposób malowania jest dla nich bardzo interesujący.

Przy użyciu rurki – słomki rozdmuchujemy kolorowe farby na papierze – tworzymy wspaniały, nowoczesny obraz, a jednocześnie ćwiczymy oddech.

3. Latające motylki, pszczółki, żuczki…

Wykonaj wraz z dzieckiem papierowe motylki, który każdy z was ozdobi według uznania. Potem próbujcie pomóc motylkom poderwać się do lotu. Dmuchaj z całej siły i sprawdź, który motylek poleci najwyżej. Mogą to być również pszczółki, żuczki. To zależy od Twojego dziecka.

4. Balony.

Nadmuchaj baloniki i zrób przyjęcie urodzinowe dla misia lub ulubionej lalki. Dmuchanie balonów to wspaniałe ćwiczenie dla policzków i całej buzi.

5. Wiatraczki.

Dmuchanie w wiatraczek ręcznie zrobiony lub kupiony może być świetną frajdą. Wystarczy przygotować kolorowe wiatraczki. Dzieci dmuchają z różnym natężeniem i bawią się w wietrzyk, watr, huragan.

Ćwiczenia oddechowe dla dzieci to świetna zabawa, która zbawiennie wpływa na rozwój aparatu mowy a zabawy oddechowe są bardzo proste i nie wymagają żadnych specjalnych przedmiotów czy pomocy terapeutycznych.

Miłej zabawy .