cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

Drodzy Rodzice!

W związku z zaistniałą sytuacją zagrożenia epidemicznego proponujemy Państwu przykłady atrakcyjnego spędzenia czasu ze swoimi dziećmi. Można włączyć dziecko do pomocy w wykonywaniu różnych prac domowych; np. robienie kanapek i przygotowywanie różnych sałatek; przy okazji utrwalić zasady higieny przyrządzania posiłków  oraz zdrowego odżywiania. Wspólne czytanie bajek, opowiadań jest doskonałą okazją do wypowiedzi dzieci na temat czytanego tekstu i przedstawionych ilustracji, a jednocześnie rozwija czynny słownik dziecka. Przedstawiamy także kilka propozycji zabaw, dzięki którym nasze dzieci mogą  rozwijać  swoje wiadomości i umiejętności.

Worek skarbów – odgadywanie przedmiotów zgromadzonych w worku (mogą to być zabawki, owoce, warzywa..), możemy dzielić nazwy tych przedmiotów na głoski i sylaby, wyodrębniać pierwsze i ostatnie głoski.

Tor przeszkód i inne ćwiczenia ruchowe- możemy wykorzystać to co mamy w domu, np. stołek, stół, poduszki, rolki po ręcznikach papierowych i przy okazji poćwiczyć razem z dzieckiem.

Znane zabawy przy muzyce, których tytuły  możemy wpisać w yotube, np. Stary Niedźwiedź…

Poniżej przedstawiamy zadania, które dziecko może wykonać w najbliższym czasie.

W kolejnych dniach będziemy przekazywać kolejne propozycje różnorodnych ćwiczeń.

Zachęcamy do aktywnego spędzania czasu w domu.

Z poważaniem nauczycielki grupy V.

PWN_Wiosna tuz-tuz_karty_pracyZdrowy przedszkolak_Salatka warzywna z serem feta_przepis obrazkowyZdrowy_przedszkolak_Zabawy_z_rolkami_po_recznikach